27. Energa­CAMERIMAGE Film Festival

Opublikowano: 7 listopada 2019 r.

Data i czas
9 listopada 2019 r. (sobota) – 16 listopada 2019 r. (sobota)
Całodniowe

Lokalizacja
Wiele lokalizacji (Toruń)

Kategorie
FestiwaleFilmInne

Wczytuję mapę...

Wielkie, międzynarodowe święto kina. Wspaniałe filmy fabularne, wybitni twórcy, spotkania, warsztaty. Prezentacje nowoczesnych technologii i sprzętu filmowego. Unikalne filmy dokumentalne i porywające wideoklipy. Wyjątkowa atmosfera i niesamowite przeżycia. Niezwykły hołd dla dziesiątej muzy

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE  jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. EnergaCAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych.

Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy. Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom.

EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

Skip to content