8. Festiwal Sztuki Faktu

Opublikowano: 26 września 2020 r.

Data i czas
29 września 2020 r. (wtorek) – 30 września 2020 r. (środa)
Całodniowe

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Festiwale

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią COVID-19, 8. edycja Festiwalu Sztuki będzie się częściowo odbywała on-line. Tegoroczny motyw wyrasta z aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie, związanych zarówno z wirusem SARS-CoV-2, jak i sytuacją polityczną na Białorusi. Te natomiast stają się pretekstem do interdyscyplinarnego spojrzenia na kwestię wolności.
Ósma już edycja festiwalu przebiegać będzie pod hasłem „Drogi wolności, ścieżki pamięci”. Ostatnie wydarzenia – zarówno pandemia COVID-19, jak i polityczne protesty na Białorusi wskazują, że wolność to wartość, która raz dana, może w każdej chwili zostać utracona. Zarówno współczesne wydarzenia takie jak protesty na tle politycznym czy dzieje polskiej walki o niepodległość pokazują jak różne oblicza może mieć droga do wolności. Pamięć kamery, dokumentu i informacji to natomiast wartość, która zarówno kiedyś, jak i teraz, w obliczu kryzysów nabiera szczególnego znaczenia. Rola dokumentu i reportażu w trudnych czasach pandemii, kiedy to forma przekazu informacji, dokumentowania wydarzeń oraz odbioru rzeczywistości dynamicznie się zmienia w ciągu ostatnich miesięcy wydaje się tym bardziej istotna i nieoceniona.
8. edycja „Festiwalu Sztuki Faktu” odbędzie się w formie hybrydowej – zarówno w postaci warsztatów w toruńskich szkołach, jak i on-line – podczas pokazów filmowych i paneli dyskusyjnych.
Więcej informacji na stronie: http://sztukafaktu.pl/
Skip to content