Ałbena Grabowska — Spotkanie autorskie

Opublikowano: 6 listopada 2019 r.

Data i czas
13 listopada 2019 r. (środa)
18:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

Ałbena Grabowska – pisarka – lekarka, doktor nauk medycznych, specjalista neurolog, a nade wszystko autorka bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych” (od 2 sezonów również w serialowej odsłonie).

Debiutowała 10 lat temu biograficzną powieścią o własnej rodzinie, pochodzącej z Rodopów. To góry w południowej Bułgarii, w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Potem była seria przygód Julka i Mai, którą stworzyła z myślą o własnych dzieciach. Następnie wydała trzy powieści psychologiczne: „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.” oraz „Lot nisko nad ziemią”. Aż wreszcie przyszedł czas na epicką sagę „Stulecie Winnych”, która zdobyła rzesze czytelników.

Autorka osadziła fabułę „Stulecia Winnych” w Brwinowie. Pomiędzy fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące ówczesny Brwinów. Na podstawie powieści TVP nakręciła serial, który cieszy się ogromną popularnością. Tu ciekawostka: Ałbena Grabowska od dziecka marzyła, by zostać aktorką – przyznaje, że miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Na jej prośbę twórcy serialu obsadzili ją w jednej z ról – zagrała przyjaciółkę domu Lilpopów (5. i 6. odcinek pierwszego sezonu).

Spotkanie z pisarką (a teraz również aktorką) rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytut Książki.

Skip to content