„Alicja w krainie fantasmagorii” | Spektakl premierowy grupy starszej Teatru Amorficznego

Opublikowano: 19 maja 2022 r.

Data i czas
19 maja 2022 r. (czwartek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

„Alicja w krainie Fantasmagorii” jest dwudziestą drugą premierą grupy starszej Teatru Amorficznego, będącego kontynuacją założonego wcześniej przez Joannę Łagan Teatru Bez Nazwy.
Nadchodzący spektakl inspirowany jest powieścią „Alicja w krainie czarów”. Odnajdziemy w nim również pewne nawiązania do twórczości Sylwii Plath – zwłaszcza „Szklanego klosza” oraz zderzymy się z jednym z najważniejszych pytań zadanym przez Cypriana Kamila Norwida – „Dopokąd?”.
„Alicja w krainie fantasmagorii” nosi znamiona tragedii, jednak czekają nas również elementy o zabarwieniu humorystycznym, zwłaszcza z udziałem takich postaci jak Kot, czy Królik. W spektaklu obecny jest trójpodział sceny, który oprócz rekwizytów wyznacza także światło i muzyka. Więcej nie chcemy zdradzać, ponieważ podróż na drugą stronę lustra powinna nosić w sobie tajemnicę.
Scenariusz: Magdalena Śrama, Agnieszka Gotowicz oraz Mateusz Łagan.
Reżyseria: Joanna Łagan
Scenografia: Agnieszka Gotowicz oraz Joanna Łagan
Obsada: Alicja – Maria Podolecka; Królowa Kier – Justyna de Mehlem Barabaś; Kot – Jagoda Markowska; Kapelusznik – Andrzej Madeja; Gąsienica – Dominik Matan; Pachołek – Jarosław Dąbrowski; Królik – Zuzanna Galicz; Emilia Połowiak – w etiudzie towarzyszącej scenie wyborów Alicji.
Wydarzenie od 18-go roku życia.
Skip to content