Alosza Awdiejew Toruń – Podwójny Jubileusz!

Opublikowano: 17 stycznia 2020 r.

Data i czas
7 marca 2020 r. (sobota)
18:00–20:00

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

W dniu 7 marca 2020 roku o godz. 18:00 w sali CKK Jordanki w Toruniu, w podwójnie jubileuszowym recitalu, wystąpi ALOSZA AWDIEJEW Z ZESPOŁEM.
Aleksy „Alosza” Awdiejew – piosenkarz, muzyk, gitarzysta, pianista, satyryk, aktor filmowy, językoznawca, profesor nauk humanistycznych, tłumacz literatury, felietonista, w 2020 r. będzie obchodził piękny jubileusz 80 lat!

Ponadto od 45 lat jest na scenie! W 1975 r. rozpoczynał swoją działalność muzyczną w legendarnej, krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”.

W Toruniu zespół A. Awdiejewa zaprezentuje się w nowej formule artystycznej! Oprócz kontrabasisty – Kazimierza Adamczyk (razem występują już 45 lat!) będzie Michał Półtorak – skrzypek związany od 40 lat z Piwnicą pod Baranami, ale także z grupami „WIEM’ i ANAWA” Marka Grechuty, Grzegorzem Turnau’em, Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak itp.
Recital Aloszy Awdiejewa to połączenie koncertu muzycznego z kabaretem. Na repertuar (doskonale znany od lat) składają się m.in. piosenki z Odessy i folklor Cyganów i Żydów rosyjskich, a także ballady Wysockiego i Okudżawy, sowicie okraszone niepowtarzalnym dowcipem.