ANKA | Ania Świątczak z zespołem

Opublikowano: 22 marca 2023 r.

Data i czas
21 maja 2023 r. (niedziela)
19:00–21:00

Lokalizacja
Hard Rock Pub Pamela (ul. Legionów 36)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

🗣️ ANKA, czyli Ania Świątczak z zespołem już 21 maja (niedziela) 2023 roku wystąpi w Lizard King Toruń, ul. Kopernika 3. drzwi: 18:00 / start: 19:00.
_______________________________
🎫 BILETY (I PULA 69 zł) dostępne online oraz stacjonarnie:
▪Biletyna.pl: https://bit.ly/42kN9Nc
▪KupBilecik.pl: https://bit.ly/3ySIxQP
▪Biuro Copernicana, ul. Żeglarska 10/14
▪Inf. Turystyczna, ul. Rynek Staromiejski
_______________________________
📋 Rezerwacja stolików (bezpłatne):
▪ e-mail: lizardkingtorun@gmail.com
☎ Bilety grupowe / rezerwacje:
▪ pod numerem telefonu: 668-963-904
_______________________________
Anka – za tą krótką nazwą stoi trójka artystów: Ania Świątczak, Piotrek Aleksandrowicz i Robert Kurpisz.
Pandemia przyniosła wiele ponurych chwil, ale spowodowała też kilka rzeczy, które bez niej mogłyby się nie zdarzyć. Pozwoliła przewartościować relacje i sprowadzić losy na nowe tory. Podobnie było ze spotkaniem członków grupy Anka. W czasie pandemii, kiedy dotychczasowe wypracowane schematy działania przestały działać – ta trójka znalazła przestrzeń, żeby razem na przekór zwątpieniu podjąć próbę stworzenia czegoś nowego. I tak powstał pierwszy utwór, „Zwrotnik raka”, który ukazał się latem 2021. Nad płonącą rzeką – drugi singiel grupy, to piosenka o bolesnym braku drugiej osoby i potrzebie bliskości, do której powstał bardzo klimatyczny teledysk w nocnej scenerii Warszawy. Chwilę później Anka wydaje „Z Każdą Chwilą Złą” który mówi o nie poddawaniu się nawet w najmniej przyjaznych życiu momentach. Wiosną 2022 roku na YouTube pojawia się utwór i teledysk „Od Nowa” z gościnnym udziałem Marty Wiśniewskiej, czyli „Mandaryny”. Odbił się on szerokim echem w mediach i wywołał spore zaskoczenie wśród publiczności.
Przełomem okazał się 59 KFFP w Opolu i Konkurs PREMIER, gdzie utwór „Z Każdą Chwilą Złą” zajął drugie miejsce. Od tej chwili praca przy projekcie nabrała rozpędu, ponieważ ANKĘ odkryła szersza publiczność, dając dowód w postaci ogromnej liczby komentarzy pozostawionych pod oficjalnym klipem na platformie YouTube, który dziś liczy już niemal 3,5 miliona odsłon.
18 listopada 2022 roku światło dzienne ujrzał pierwszy, debiutancki album Anki, na którym znalazło się 16 utworów o bardzo różnym charakterze i energii. Wszystkie jednak łączy liryczny i zmysłowy głos Ani Świątczak, jak również spójna w charakterze wizja całego projektu jako opowieści o emocjach, o dojrzałych, doświadczonych ludziach i ich próbie odnalezienia się we współczesnym świecie, o relacjach z drugim człowiekiem i trudnościach budowania związków między ludźmi.
Skip to content