Artus Cinema | Festiwal Pod Gwiazdami

Opublikowano: 30 czerwca 2020 r.

Data i czas
8 lipca 2020 r. (środa) – 29 lipca 2020 r. (środa)
18:00–19:30

Kategorie
FestiwaleFilm

Mapa niedostępna

Festiwal pod Gwiazdami to nie tylko koncerty. Dopełnieniem muzycznego scenicznego show będą w tym roku także filmy prezentowane w naszym kameralnym kinie.

Wszystkie prezentowane na Festiwalu pod Gwiazdami filmy łączy muzyka, pasja i podążanie za marzeniami. Cechy, które jednoczą głównych bohaterów to walka i zawziętość w dążeniu do celu. Na swojej drodze napotykają wiele przeciwności losu, jednak miłość do muzyki nie pozwala im zrezygnować z wytyczonej drogi.

Spotykamy się zawsze w środę, w lipcu, w Artus Cinema.
Co zobaczymy?

Dramat amerykańsko-brytyjski z urzekającą muzyką. Za każdym razem, gdy słyszymy te słynne, ponadczasowe utwory, zaczynamy śpiewać lub chociaż przytupywać do chwytających za serce rytmów, znanych na całym świecie. Perfekcyjnie odtworzona rola charyzmatycznego wokalisty została nagrodzona Oskarem.

W życiu wielkiego kompozytora, który zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi pojawia się studentka konserwatorium muzycznego. Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę. Niezwykła znajomość odmieni oboje. Wszystko to staje się inspiracją do stworzenia prawdopodobnie najwspanialszej symfonii wszech czasów.

Ona początkująca aktorka, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka, on to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Student nowojorskiego konserwatorium, chce zostać najlepszym na świecie jazzowym perkusistą. Aby zrealizować to marzenie zostaje uczniem ekscentrycznego nauczyciela, który prowadzi zespół jazzowy i słynie z bezwzględnych metod nauczania. Muzycy rozpoczynają współpracę, która zmusza dążącego do doskonałości studenta do przekraczania własnych granic. Rewelacyjny dramat o dążeniu do perfekcji za wszelką cenę.

Co dalej?
Przyjdźcie do nas!

Tradycyjnie projekcję poprzedzi krótki filmoznawczy komentarz Łukasz Wudarskiego, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcje.

#wstępwolny wejściówki do odbioru pół godz. przed seansem.

Skip to content