Artus Festival | Krzemyk & Harry

Opublikowano: 21 września 2020 r.

Data i czas
6 listopada 2020 r. (piątek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Jeśli #ArtusFestival to tylko z najlepszą muzyką na żywo!
Krzemyk & Harry to najnowsza odsłona sekcji rytmicznej Krzemiński / Hejmann.
Zimnofalowe, transowe piosenki, których charakterystycznym elementem jest wyrazisty groove w połączeniu z wpadającymi w ucho melodiami. To gwarancja niezwykłych doznań muzycznych i gratka dla każdego melomana ceniącego niecodzienne muzyczne zestawienia. Chłopcy spotkali się, grając w zespole Variété w 2006 i od tej razem współpracują.
Tomasz Krzemiński to charakterystyczny i lubiany basista, kontrabasista oraz wokalista. Znany jest ze swoich spektakularnych występów ulicznych i solowych interpretacji, którymi czaruje publiczność nie tylko w salach koncertowych, ale i na… ulicy. Jest muzykiem Teatru Ochoty. Nie obce są mu różne style muzyczne – współtworzył awangardową Neumę, rockową
Dopamina, a także grał na basie w kultowym Variété, gdzie w 2006 spotkał się z Jarkiem… @Jarek Hejmann to ceniony perkusista i realizator dźwięku, a także muzyk zespołów
Dubska, Miasto, Dopamina i Variete.
Projekt Krzemyk & Harry jest wynikiem wieloletniej przyjaźni muzycznej. Muzycy po raz pierwszy spotkali się jako sekcja rytmiczna zespołu Variete. Następnie wraz z Dymitrem Czabańskim stworzyli formację Dopamina. Owocem tej współpracy jest album Fala. Niedawno premierę miała ich pierwsza wspólna kompozycja „Medialny szum”
W czasie koncertu wystąpią:
📍 Krzemyk – Tomasz Krzemiński – bas, śpiew, kompozycje, łobuzerka
📍 Harry – Jarek Hejmann – bębny, instrumenty perkusyjne, klawisze, elektronika, produkcja, dobry duch
__________
Artus Festival
Mecenas: Miasto Toruń
Partner Główny: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Wydarzenie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”
Skip to content