Artusowe e-Dyktando

Opublikowano: 10 lutego 2021 r.

Data i czas
21 lutego 2021 r. (niedziela)
16:00–17:00

Kategorie
Inne

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Czy wiecie, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mowy Ojczystej?
W dobie smartfonów i szybkich wiadomości wysyłanych przez komunikatory tekstowe coraz mniej uwagi zwracamy na błędy, które pojawiają się w naszych wiadomościach, licząc że wychwyci je autokorekta…
A gdyby tak, jak w dawnych szkolnych czasach zmierzyć się z prawdziwym, pisanym odręcznie dyktandem bez pomocy nowoczesnych technologii do sprawdzania pisowni?
Specjalnie z okazji zbliżającego się święta przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę! Jeśli niestraszne są Wam słowa takie jak gżegżółka, chomąto, moździerz, sufrażystka, higroskopijny czy zżymać się ta zabawa jest właśnie dla Was!
Na artusowym Facebooku i YouTube przeprowadzimy dla Was prawdziwe dyktando – staniecie w szranki z graczami z całej Polski, aby zmierzyć się w pisaniu specjalnie przygotowanego tekstu związanego z naszym regionem – najeżonego wprost wyzwaniami ortograficznymi i interpunkcyjnymi.

ZASADY:
– dyktando czytane przez lektorkę należy zapisać odręcznie
następnie wykonać czytelne zdjęcie tekstu
przesłać zdjęcie do naszych ekspertów przez udostępniony przez nas formularz, by sprawdzili, czy otrzymacie tytuł Mistrza Polskiej Mowy.

Na najlepszych czekają nagrody między innymi vouchery o wartości 100 i 50 zł ufundowane przez Księgarnia Kafka i spółka

Na ławie naszych ekspertów zasiądzie znany toruński polonista – Artur Nowak z 1LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – a o pięknie mowy ojczystej porozmawiamy z dr. Sebastianem Żurowskim z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  • Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich! Wystarczy kartka papieru i coś do pisania oraz smartfon umożliwiający zrobienie wyraźnego zdjęcia zapisanego odręcznie dyktanda.
  • Pamiętajcie tylko, że każde skreślenie i popełniony błąd oddala Was od zwycięstwa w rozgrywce.
  • Formularz dostępny będzie w dniu wydarzenia – 21 stycznia 2021 roku, godz. 16:00 – na stronie Dworu Artusa artus.torun.pl
  • Partnerami wydarzenia są Gmina Miasta Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz
    Księgarnia Kafka i spółka.
Skip to content