Artuum Mobile | Finisaż wystawy

Opublikowano: 19 lutego 2020 r.

Data i czas
29 lutego 2020 r. (sobota)
17:00–19:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

SASKIA BODDEKE VS ROSE BORCHOVSKI – KREACJA ARTYSTYCZNA W „SECOND LIFE”. Wstęp na finisaż wolny. Na wykład obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w recepcji CSW.

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu CSW Toruń oraz Fundacja Tumult zapraszają na godzinny wykład Saskii Boddeke, który odbędzie 29 lutego o godz. 17.00 w Kino Centrum CSW. Wykład ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności mniej znanego zakresu działalności artystycznej Saskii, gdzie kreacje tworzone za pomocą zaawansowanych technik komputerowych funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości cyfrowej, zwanej Second Life (SL). Ta komputerowa platforma, zrzeszająca miliony użytkowników, pozwala swoim cyfrowym awatarom na funkcjonowanie w alternatywnym świecie posiadającym własną gospodarkę, kulturę i sztukę. Saskia Boddeke – znana w SL także jako Rose Borchovski – jest ważną kreatorką w tym wirtualnym uniwersum, gdzie stworzyła wiele instalacji artystycznych. W ciągu ostatnich 22 lat swojej działalności wypracowała własne środki wyrazu artystycznego przy użyciu wielu technik, z których często korzysta podczas swoich występów na żywo i instalacji artystycznych. Można je odwiedzać w przestrzeni Second Life i na portalu Aire Mille Flux. Prezentowała je w pawilonie madryckim na wystawie Shanghai Expo w 2010 roku oraz na Wystawie Sztuki Cyfrowej w Hiszpanii w 2014 roku, gdzie jej instalację The Inevitability of Fate odwiedziło ponad 200 000 osób.

Wykład będzie podsumowaniem wystawy Artuum Mobile: Świat Saskii Boddeke & Petera Greenawaya, którą możemy podziwiać w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu od 10 listopada 2019 roku. Niesamowita instalacja multimedialna, której autorką jest Saskia Boddeke, zbudowana została wokół twórczości wybitnego reżysera, malarza i artysty sztuk wizualnych, Petera Greenawaya. Światowy rozgłos zdobył on dzięki swoim wysmakowanym wizualnie filmowym interpretacjom wybitnych dzieł malarskich, zwłaszcza okresu dawnego. Będąc wybitnym interpretatorem dzieł innych epok, sam jednocześnie stał się inspiracją dla twórczych dokonań kolejnych pokoleń artystów.

Po wykładzie Saskia Boddeke, Peter Greenaway oraz organizatorzy wystawy podsumują kończącą się 1 marca ekspozycję Artuum Mobile: Świat Saskii Boddeke & Petera Greenawaya wraz z towarzyszącymi jej działaniami filmowymi i edukacyjnymi. Finisaż wystawy odbędzie się w przestrzeni Silent Cinema na pierwszym piętrze CSW.

Wstęp na wykład i finisaż wystawy jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Kinie Centrum konieczny jest odbiór bezpłatnych wejściówek na wykład – w recepcji CSW (możliwa jest również rezerwacja telefoniczna pod numerem 56 610 97 16).
Finisaż w przestrzeni wystawy rozpocznie się około godz. 18.00. Dzięki temu, że przestrzeń wystawy jest większa, na finisaż zapraszamy wszystkich chętnych, bez konieczności odbioru wejściówek.
Wystawa trwa do 1 marca 2020.

Artuum Mobile | The World of Saskia Boddeke & Peter Greenaway

koncepcja, film i reżyseria: SASKIA BODDEKE
rzeźby, malarstwo i narracja: PETER GREENAWAY

muzyka: LUCA D’ALBERTO
montaż: ELMER LEUPEN
zdjęcia: RUZBEH BABOL
aranżacja światła: PAOLO CASATI
aranżacja eksponatów: MARCO TEATRO
produkcja: ANNETTE MOSK

kurator: MAREK ŻYDOWICZ
współpraca kuratorska: WACŁAW KUCZMA
koordynacja: AGNIESZKA SWOIŃSKA, RENATA SARGALSKA
realizacja wystawy: WOJCIECH RUMINSKI
współpraca produkcyjna: KAZIMIERZ SUWAŁA, MICHAŁ PREWYSZ-KWINTO

organizacja: SBPG-PROJECTS, CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZNAKI CZASU, FUNDACJA TUMULT
współfinansowanie: URZĄD MIASTA TORUNIA, URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO, MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, FUNDACJA SZTUKI ŚWIATA

wystawa towarzyszyła 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE 2019

Skip to content