Bajki z całego świata | Czytanie z animacją | Japonia

Opublikowano: 14 listopada 2022 r.

Data i czas
19 listopada 2022 r. (sobota)
12:00–13:30

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

  Rozpoczynamy nową, fascynującą przygodę z światem bajek! W trakcie nowego cyku spotkań „Bajki z całego świata” najmłodsi poznają historie z najdalszych zakątków kuli ziemskiej! Podczas warsztatów uczestniczyć będziemy w teatralnych interakcjach, które zbliżą nas do kultury, obyczajowości i specyfiki kraju, z którego pochodzić będą wybrane bajki.
  Jako pierwszy odwiedzimy Kraj Kwitnącej Wiśni – egzotyczną Japonię. W czasie spotkania poznamy historię Momotaro – brzoskwiniowego chłopca, który uwolnił swą rodzinną wioskę od dręczących ją diabłów. Wspólna przygoda inspirowana jest ręcznie ilustrowaną książką, która poprowadzi nas przez świat japońskiej legendy. Bohaterowie dosłownie wychodzą z ilustracji! Animowani przez aktorkę czarują słuchaczy i zabierają w swoją rzeczywistość. Interaktywnej opowieści towarzyszyć będzie dźwięk oraz drobny poczęstunek przygotowany z japońskich przysmaków. Będzie to także niepowtarzalna okazja nauki kilku japońskich słów.
  Zajęcia poprowadzi dla Was Iga Bacewicz – aktorka, stypendystka prezydenta miasta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej w roku 2016/2017. Prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci, koordynuje oprowadzanie i zwiedzanie teatru dla grup zorganizowanych.
Skip to content