Balkon z Mamą | Warsztaty florystyczne na świeżym powietrzu

Opublikowano: 6 maja 2021 r.

Data i czas
26 maja 2021 r. (środa)
17:40–19:00

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Dzień Matki jest szczególnym świętem – pięknym i pełnym wzruszeń. Zapewne wielu z Was zastanawia się, co podarować w tym dniu ukochanej Mamie?
Z myślą o tych, którzy chcieliby stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia przygotowaliśmy specjalne warsztaty z sadzenia roślin balkonowych, na które – w prezencie – możecie wziąć swoją mamę!
Na warsztatach zaczniemy od wyboru właściwych roślin, które ładnie zaprezentują się na naszym balkonie, a także przygotujemy skrzynki bądź doniczki do ich nasadzenia. Dowiemy się również, jak dobierać rośliny balkonowe na te słoneczne, jak i cieniste miejsca. W części praktycznej wspólnie zasadzimy je, by kwitły obficie i cieszyły nasze oko przez całe lato.
Waszym zadaniem jest dobrać skrzynkę lub doniczkę i dotrzeć z nią na artusowe warsztaty. Do wyboru macie donice drewniane, gliniane lub z tworzyw sztucznych.
Zachęcamy również do przynoszenia odnóżek roślin i wymieniania się nimi podczas warsztatów z innymi uczestnikami.
Nie zabraknie również domowych i sprawdzonych pomysłów Mam, jak dbać o takie rośliny, by pomóc im bujnie rozwijać się na naszych balkonach.

Zajęcia poprowadzi dla Was

Aleksandra Strzelec

– edukator kultury, plastyk, architekt krajobrazu.

Bilety: 40 zł/stanowisko. Przy jednym stanowisku mogą być dwie osoby | Zajęcia międzypokoleniowe przeznaczone dla wszystkich | Warsztaty odbędą się na terenach zielonych w Filii Dom Muz Rudak przy ul. Okólnej 169 | Więcej informacji: ola@artus.torun.pl
Skip to content