Bezpłatne zimowisko na Rudaku

Opublikowano: 3 lutego 2023 r.

Data i czas
6 lutego 2023 r. (poniedziałek)
00:00

Lokalizacja
Dom Muz na Rudaku (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Uwaga dzieci i młodzież z Rudaka! Mamy dla Was zaproszenie last minute na wyjątkowe zimowisko, w czasie którego pod okiem aktora i muzyka będziecie mogli przeżyć jeszcze tej zimy prawdziwą artystyczną przygodę. W czasie naszych popołudniowych zajęć będziemy eksperymentować z dźwiękami, podejmować aktorskie wyzwania i odkrywać ciekawe, zapomniane miejsca na Rudaku.
Z Damianem Droszczem – aktorem i animatorem – rozpoczniemy każde zajęcia aktorską rozgrzewką, grami i zabawami w twórczy sposób rozwijającymi świadomość siebie (nazywanie emocji) i pracę w zespole. W oparciu o pomysły dzieci powstaną teatralne etiudy. Z kolei Maciej Karmiński – muzykolog i artysta – poprowadzi dla Was muzyczne warsztaty z uwalniania ekspresji i pobudzania emocji. Wspólnie z nim odkryjemy, co nam „duszy gra” i co komu „leży na sercu” i przekonamy się, jak swobodna improwizacja może budować harmonię w nas i w grupie. Wspólnie będziemy tworzyć także teatralno-muzyczne etiudy, wchodzą w rolę prawdziwych artystów.
‌Poza twórczymi wyzwaniami poznamy także lepiej okolicę – zdobędziemy głaz narzutowy i przemierzymy wspólnie tajemnicze, leśne ścieżki wokół fortu. W przerwach podziałamy wspólnie w kuchni przy kubku ciepłej herbaty i inspirujących rozmowach. A na zakończenie naszego tygodnia wybierzemy się na prawy brzeg, by po artystycznych wyzwaniach zrelaksować się w kinowej sali naszego Dworu Artusa.
W czasie Zimowiska będziemy:
bawić się w aktorów i współreżyserów
uczyć się improwizacji muzycznej
pracować nad emisją głosu i poprawną dykcją
rozwijać wyobraźnię i różne ukryte talenty
uczyć się pracy w zespole
spędzać twórczo czas w dobrym towarzystwie
poznawać nowe osoby i różne aktywności kulturalne.
Program ramowy zimowiska:
16:00-16:10 – powitanie grupy
16:10-17:10 – pierwszy blok zajęć edukacyjno-artystycznych
17:10-17:20 – przerwa
17:20-18:20 – drugi blok zajęć edukacyjno-artystycznych
18:20-18:50 – poczęstunek
18:50-19:50 – trzeci blok zajęć edukacyjno-artystycznych
19:50-20:00 – zakończenie dnia
Półkolonie są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Zapewniamy ubezpieczenie, drobny poczęstunek i opiekę wykwalifikowanej kadry.
Miejsce wydarzenia: ul. Okólna 169 | Termin: od 6 lutego do 10 lutego 2023 roku | Dzieci w wieku 7-12 lat | Zajęcia: od poniedziałku do piątku | godz. 16:00-20:00 | Wydarzenie bezpłatne. Konieczność zapisów pod adresem e-mail: elzbieta.lewandowicz@artus.torun.pl | Najpóźniej 3 dni roboczych przed rozpoczęciem półkolonii należy dostarczyć na adres e-mail: edukacja@artus.torun.pl lub osobiście do sekretariatu Dworu Artusa (ul. Rynek Staromiejski 6) wypełnioną Kartę Kwalifikacyjną Półkolonii i podpisany Regulamin Półkolonii | Szczegółowe informacje pod adresem e-mail: edukacja@artus.torun.pl
Program jest finansowany przez Gminę Miasta Toruń.
Skip to content