Blues na leżakach podczas Święta Miasta

Opublikowano: 24 czerwca 2020 r.

Data i czas
26 czerwca 2020 r. (piątek) – 28 czerwca 2020 r. (niedziela)
15:00–17:00

Kategorie
Koncerty

Mapa niedostępna

Święto Miasta Torunia to nie tylko okazja do świętowania, ale także do doskonałej zabawy. W dniach 26–28 czerwca pomiędzy gotyckie mury zespołu staromiejskiego zawitają bluesowe dźwięki. Popołudniami w cieniu Krzywej Wieży zagrają regionalni artyści, prezentując bluesowe standardy i własne kompozycje. Przy dźwiękach gitar i harmonijek ustnych, z piękną pogodą, ale i odpowiedzialnym nastawieniem – tak zaprezentuje się Blues na Leżakach! Wstęp wolny! Ponadto przypomiamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych podczas wydarzeń, w tym o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

Plenerowa atmosfera koncertów „Muzyki poważnej na leżakach„ przypadła torunianom do gustu podczas zeszłorocznej majówki. Po ponad roku, koncertowy cykl przy Krzywej Wieży w Toruniu powraca w odmienionej formule. Tym razem w cieniu gotyckich murów zagrają bluesowi muzycy, prezentując standardy bluesa oraz własne kompozycje – wszystko w ramach obchodów Święta Miasta. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, zachęcamy jednak, aby zapoznać się z wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Program cyklu Blues na Leżakach (wstęp wolny na wszystkie koncerty)

26 czerwca (piątek), g. 15:00 – Open Blues

Zespół powstał w kwietniu 2008 roku, kiedy to w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej do rana zagrali pierwsze Jam Session. Tak też przez kolejne lata muzycy grali w wielu toruńskich lokalach w tej konwencji, aby także stać się potem zespołem festiwalowym międzynarodowego Harmonica Bridge w Toruniu. Na Festiwalu prowadzi Jam Session, na którym profesjonalni muzycy spotykają się z młodymi, aspirującymi muzykami.

27 czerwca (sobota), g. 15:00 – Diana Barchê & Tomi Pras

Akustyczny duet, który przy użyciu gitary i pianina oraz harmonijnego wokalu artystów wprowadza w nastrojowy klimat. Melodyjne utwory (polskich i zagranicznych wykonawców) zabrzmią w niecodziennej, relaksującej odsłonie. Tomi Pras to  gitarzysta w zespołach Bastard, O.K.Laski, MGM. Obecnie gitarzysta w zespole Bulwar. Współtwórca projektu akustycznego New Heads. Diana Barchê to natomiast pedagog muzyki i tańca, na co dzień pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Ukończyła toruńską Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec oraz studia wyższe w Bydgoszczy w zakresie edukacji muzycznej.

27 czerwca (sobota), g. 16:00 – Paweł Szymański

Bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. W latach 80. ubiegłego wieku zafascynował go kultowy film Johna Landisa „Blues Brothers” i tak się zaczęło. Przez lata muzyk występował na wielu imprezach i festiwalach bluesowych, wykonując repertuar złożony zarówno ze standardów bluesowych, jak i własnych kompozycji. Jego zdolności jako tekściarza zostały docenione przez jurorów kilku konkursów piosenki poetyckiej, między innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, na którym dwukrotnie, w latach 2005 i 2006, został laureatem Złotej Piątki.

28 czerwca (niedziela), g. 15:00 – Jacek „Buskin` Jack” Herzberg

„Buskin` Jack” to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga – bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności.  Podczas trwającej ponad 20 lat muzycznej aktywności razem ze swoimi zespołami – Green Grass, Doktor Blues, Double Six – wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, a także w klubach bluesowych w kraju i zagranicą.

28 czerwca (niedziela), g. 16:00 – Indivi-duo

Indivi-duo to wyjątkowy projekt, który tworzą zawodowi muzycy z wieloletnim doświadczeniem. Są to Marek Modrzejewski (wokalista zespołu Zdrowa Woda) i Przemysław Łosoś (wokalista i harmonijkarz zespołu Open Blues). Marek gra na gitarze elektroakustycznej i śpiewa, a Przemek obsługuje instrumenty klawiszowe,  akordeon, harmonijkę ustną i także śpiewa. Artyści wykonują własny repertuar, na który składają się blues`y i ballady.

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na czas koncertów

Informujemy, że w związku z organizacją cyklu Blues na Leżakach w dniach 26–28 czerwca ul. Pod Krzywą Wieżą na odcinku od ul. Piekary do ul. Pod Krzywą Wieżą 12 zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego w następującej konfiguracji:

  • ulica zostanie zamknięta na godzinę przed każdym koncertem,
  • ponowne otwarcie ulicy nastąpi o pełnej godzinie po zakończeniu koncertu.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia leżaków ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

Skip to content