Bydgoskie Przedmieście: pocztówki i nie tylko | Prezentacja Katarzyny Kluczwajd

Opublikowano: 28 marca 2023 r.

Data i czas
13 kwietnia 2023 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

W czwartek, 13 kwietnia, zapraszamy na spotkanie promujące książkę Katarzyny Kluczwajd „Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów”. Prezentacja rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Katarzyna Kluczwajd: Książka ukazała się wiosną 2020 roku – wówczas nie mogliśmy zaprosić Państwa do Książnicy z powodu pandemii. Duże zainteresowanie publikacją i szybkie wykupienie nakładu, potem liczne pytania czytelników spowodowały, iż Wydawnictwo Region w Gdyni podjęło decyzję o wznowieniu książki.
Głównym bohaterem spotkania będzie ów pocztówkowy tom, ale też Bydgoskie Przedmieście w widokach innych i nowych, bowiem kontynuowana przez autorkę badania ujawniają kolejne fakty, budują nowe historie – historie miejsc i ludzi.
Warto dodać, że pod koniec 2022 r. Wydawnictwo Region wydało drugi tom – również przygotowany przez Katarzynę Kluczwajd – zawierający pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów – „Toruńskie śródmieście: Stare Miasto – Nowe Miasto – Wilhelmstadt”.
Skip to content