Ceramika w Dworze Artusa | zajęcia stałe dla dorosłych

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 r.

Data i czas
26 września 2020 r. (sobota)
11:00–14:00

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Któż z nas nie marzy o własnoręcznie wykonanej doniczce, talerzu czy misce na owoce czy bakalie?
Ale tylko nieliczni wiedzą, że mogą to zrobić sami! Że zamiast kupować można wyczarować coś wspaniałego (z dostępnych na zajęciach materiałów) podczas naszego cyklu spotkań z ceramiką.
Ceramika to jedna z najtrudniejszych dziedzin sztuki, która łączy w sobie techniki rzeźbiarskie, malarskie, odlewnicze, a nawet wiedzę architektoniczną (aby projekt był stabilny i nie załamał się pod własnym ciężarem).
W Artusie poznamy różne sposoby i techniki ceramiczne, co więcej będziemy je kreatywnie łączyć! Przygotujcie się na projekty z serii ceramiki artystycznej. Każdy projekt będzie odzwierciedleniem wizji i potrzeb autora/ autorki oraz ich gustu. A każdy z Was będzie miał okazję do indywidualnych konsultacji i pracy z prowadzącą. Dzięki temu projekty będą precyzyjne, a Wasza wiedza szczegółowa i bogata.
W czasie warsztatów poznamy również kompleksowo proces projektowania, formowania, zdobienia i potrójnego wypalania ceramiki w temperaturze od 900°C do 1100 °C.
Jeśli nadal się wahasz zapisz się i przyjdź na pierwsze zajęcia organizacyjne (bezpłatne!) 26 września o godzinie 11:00 w pracowni ceramicznej na ulicy Poznańskiej.
Zajęcia odbywać się będą w filii Dom Muz na Podgórzu, ul. Poznańskiej 52. Godziny zajęć i częstotliwość spotkań do ustalenia po zebraniu grupy.
Start od 26 września do zakończenia roku szkolnego. Następnie wznowienie zajęć po wakacyjnej przerwie.
Koszt: 95 zł/ miesiąc – w tym koszt materiałów (info a propos płatności wyślemy mailem, po otrzymaniu zgłoszenia)
Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia: monika@artus.torun.pl (przez całą dobę) i pod numerem tel. 792 006 098
Prowadząca – Monika Ratajczyk
Zapisz się już dziś!
Skip to content