Cezary Łazarewicz I spotkanie I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 3 grudnia 2020 r.

Data i czas
5 grudnia 2020 r. (sobota)
19:00–20:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Cezary Łazarewicz to publicysta z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, wieloletni dziennikarz Gazety Wyborczej, Przekroju, Polityki, Newsweeka, aktualnie związany z tygodnikiem Wprost. Jako literat wyśmienicie czuje się w formule literatury faktu, felietonie i reportażu.
W czasie spotkania w ramach Toruński Festiwal Książki opowie o swojej najnowszej książce „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”, skupiającej się na historii Polaka, konserwatysty z Podhala, który od prawie 30 lat przebywa w afrykańskim zakładzie karnym po głośnym zabójstwie Chrisa Haniego. Książka opowiada proces przemiany z młodego chłopaka o sportowych zainteresowaniach, w zaangażowanego w polityczną intrygę mordercę. Łazarewicz zbierając materiały do publikacji, dotarł nie tylko do samego Walusia, który aktualnie jest najdłużej więzionym skazańcem w Republice Południowej Afryki, ale i jego bliskich, przyjaciół, świadków oraz rodziny zamordowanego ciemnoskórego polityka.
Spotkanie będzie owocowało możliwością poznania tajników sztuki reportażu, sposobów poszukania informatorów, źródeł oraz wcześniej niepublikowanych informacji o tym, jak daleko można posunąć się w poszukiwaniu prawdy o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy.
Łazarewicz jest laureatem licznych nagród, w tym Nike za swoją książkę Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka oraz mistrzem polskiego reportażu, co udowodnił w swoich poprzednich książkach. Chętnie sięga także po historię Polski, nie stroniąc od trudnych tematów z jej przeszłości, jak choćby w książce 1939. Wojna? Jaka wojna?
Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem poprowadzi Tomasz Pasiut – producent filmów, były dziennikarz TVN24, autor telewizyjnych reportaży i materiałów interwencyjnych.

Spotkanie obędzie się 5 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content