Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Łapacz snów

Opublikowano: 2 marca 2023 r.

Data i czas
28 marca 2023 r. (wtorek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Miejsce wydarzenia: ul. Podmurna 1/3 | Czas trwania: 2h | Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku mogą pracować maksymalnie 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera | Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed wydarzeniem na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl | Szczegółowe informacje: anna.kacperska@artus.torun.pl
Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło. Dodatkowo każdy projekt możemy dowolnie personalizować i dopasować do własnych upodobań i potrzeb.
Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.
Na marcowych warsztatach stworzymy popularne amulety szczęścia – łapacze snów. Rozpoznawalne dziś na całym świecie, a wywodzące się od indiańskich plemion dekoracje mogą stać się idealnym podarunkiem dla bliskich, zwłaszcza, że wykonamy je własnoręcznie! Jeżeli jesteś rodzicem, to zgodnie z pradawnymi wierzeniami możesz wykonać łapacz snów dla swojego dziecka, aby ten pomógł mu osiągnąć życiowy sukces. Fantazyjne ozdoby sprawdzą się także jako ozdoba boho do każdego wnętrza. Wprowadźmy do swojego życia nutę mistycyzmu! Do zobaczenia na splotach!
Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.
*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku mogą pracować maksymalnie 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl
Skip to content