Christmas Show — Widowisko Świąteczne

Opublikowano: 3 grudnia 2019 r.

Data i czas
15 grudnia 2019 r. (niedziela)
15:00

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

Christmas Show jest największym Widowiskiem Świątecznym w Polsce, którego premiera odbyła się w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej. W ubiegłym roku Widowisko zostało wystawione w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Christmas Show to niezwykła podróż w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji. Przewodnikami tej podróży są soliści Opery Narodowej, soliści Polskiego Baletu Narodowego, znani  aktorzy i utalentowani tancerze baletu klasycznego, którzy tańcem, śpiewem i bajkowymi historiami, stworzą radosną świąteczną atmosferę, która nie opuści widzów przez całe nadchodzące Święta.

Widowisko rozpocznie „Walc Śnieżynek” z Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego, świąteczna klasyka, bez której święta nie mogą się obejść. Następnie widzowie znajdą się w XIX wiecznej Anglii, aby na nowo odkryć mądrość, zapisaną przez Karola Dickensa na kartach „Opowieści Wigilijnej”. Będą świadkami wzruszającej podróży w czasie i szczęścia, które w końcu odnajduje główny bohater Ebenezar Scrooge.

W kolejnych odsłonach Widowisko prezentuje sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego: Pas de deux i wariacje solowe, piękne sceny zimowe do muzyki Antoniego Vivaldiego, Walc Kwiatów P. Czajkowskiego w nietypowej odsłonie, gdzie Królowa Śniegu tańczy z leśnymi zwierzętami. O marzenia dzieci i dorosłych zatroszczy się niezastąpiony Święty Mikołaj, który tym razem ożywi świąteczne prezenty, zatańczą lalki, piruety zakręci pajacyk. Widzowie usłyszą również słynny Duet Kwiatów z Opery Lakme L.Delibesa

Skip to content