Chroń siebie i innych przed COVID-19 – ruszyła nowa kampania

Opublikowano: 13 listopada 2020 r.

Data i czas
13 listopada 2020 r. (piątek) – 30 listopada 2020 r. (poniedziałek)
Całodniowe

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Inne

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Właśnie ruszyła nowa kampania mająca na celu zachęcenie mieszkańców Torunia do przestrzegania podstawowych zasad mających zminimalizować ryzyko zakażeniem się wirusem COVID-19.

Noszenie maseczki, częste mycie rąk i ich dezynfekcja, zachowanie dystansu – to najważniejsze zasady, które mogą uchronić nas przed zarażeniem koronawirusem. Aby przypomnieć o nich mieszkańcom, przygotowane zostały plakaty i filmy, w których znani w torunianie – ozdrowieńcy, opowiadają o swojej walce z COVID-19.

Humorystyczne plakaty przygotował toruński rysownik Marcin Treichel. Nawiązują one do znanych postaci, legend i historii miasta. Na jednym z plakatów znalazł się min. Mikołaj Kopernik w maseczce na twarzy. Wszystkie plakaty znaleźć można m.in: w komunikacji miejskiej i przystankach czy w miejskich instytucjach.

Elementem kampanii są również filmy, w których znani mieszkańcy naszego miasta opowiadają o swojej drodze do pokonania wirusa COVID-19, o tym jak doszło do zarażenia, a także o swoich emocjach towarzyszących w walce z chorobą. W filmie wystąpili m.in. Artur Cieciórski – zwycięzca II edycji programu „You can dance”, Agnieszka Kobus-Pęńsko – rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Mariusz Składanowski – dziennikarz Radia Gra czy lekarz hematolog Dominik Chraniuk.

Filmy dostępne są w mediach społecznościowych i na stronach internetowych miasta. Ponadto film w skróconej wersji jest wyświetlany dla pasażerów miejskich autobusów i tramwajów. Zachęcamy do zapoznania się z kampanią i przestrzegania wszystkich zaleceń sanitarnych.

Skip to content