Chwaściory | Warsztaty zielarskie – Zapisy!

Opublikowano: 30 lipca 2020 r.

Data i czas
13 sierpnia 2020 r. (czwartek)
17:30–19:00

Lokalizacja
Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Zgodnie z życzeniami naszych odbiorców i ich potrzebami powrotu do natury zapraszamy na nowy cykl zajęć stałych, które rozpoczynamy już 13 sierpnia!
Chwaściory, chaszcze, zielska… A może sałatki, leki, kosmetyki? Wszystko to znajduje się od wieków w zasięgu naszej ręki w postaci otaczającej nas natury, która chętnie dzieli się tym, co ma. Należy się tylko z nią zapoznać.
Warsztaty zielarskie będą prowadzone dwa razy w miesiącu w dwóch formach zajęć. Stacjonarnych, podczas których uczestnicy będą nabywać wiedzę, przygotowywać przetwory, maceraty, octy czy nalewki lecznicze, a także plenerowych, aby nauczyć się rozpoznawać najpopularniejsze gatunki wykorzystywane w rodzimym zielarstwie i dzikiej kuchni. W czasie ich trwania skupimy się na najbardziej dostępnych, choć mało znanych roślinach. Porozmawiamy na temat zielarskiego BHP – zbioru, suszenia, przechowywania surowca, przygotowania do spożycia tak, by osiągnąć zamierzone efekty. Atrakcyjna forma zajęć i ciekawostki z kultury tradycyjnej pozwolą na przyswojenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie.
Zajęcia prowadzi Sara Orzechowska, towaroznawca zielarski, obecnie doktorantka na UMK zgłębiająca zagadnienie zielarstwa w polskim folklorze. Jest autorką i prowadzącą zajęć, a także projektów związanych z tą tematyką.
Zajęcia odbywać się będą w filii Dom Muz na Rudaku, ul. Okólna 169 w co drugi czwartek miesiąca, godz. 17:30-19:00
Start 13 sierpnia – do zakończenia roku szkolnego. Następnie wznowienie zajęć po wakacyjnej przerwie.
Koszt: 60 zł/ miesiąc (info a propos płatności wyślemy mailem, po otrzymaniu zgłoszenia)
Zajęcia przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia: okolna@artus.torun.pl (przez całą dobę) i pod numerem tel. +48 56 654 84 56 (od pon do pt)
Skip to content