Ciałopozytywność – spotkanie w kręgu on-line ze „Zmapuj Siebie”

Opublikowano: 18 maja 2020 r.

Data i czas
28 maja 2020 r. (czwartek)
17:00–19:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Spotkania

Organizator
DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście

Wczytuję mapę...

Jak się czujesz w swoim ciele?
Jaką masz z nim relację?
Czy patrzysz na swoje ciało z miłością?
Co to znaczy zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem?

Zapraszamy uczestniczki i uczestników warsztatów „Moda Wyzwolona” na spotkanie – warsztaty on-line poświęcone tematowi ciała i ciałopozytywności.

Zaprosiłyśmy do naszego projektu założycielki Zmapuj Siebie– Paulinę Annę Galanciak i Paulinę Julię Łoś, które pomagają młodym dziewczynom eksplorować siebie i świadomie planować swoją przyszłość.

Poprowadzą dla nas krąg on-line – to szczególna przestrzeń do rozmowy, w której każdy ma szansę wypowiedzieć to, co czuje i myśli i być wysłuchanym w uważności i wzajemnym wsparciu (ale nie doradzaniu). Jest tu też miejsce na milczenie, jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie chce zabrać głosu.

Wspólnie przyjrzymy się tematowi akceptacji własnego ciała, uwarunkowaniom kulturowym i wszystkiemu, co ma wpływ na to, jak postrzegamy siebie i swoje ciało.

Poza kręgiem, podzielimy się też z Wami naszą praktyką budowania relacji z ciałem w formie krótkich filmików oraz rozmową, którą nagrałyśmy dla Was na temat ciałopozytywności i naszych osobistych doświadczeń. Zadałyśmy sobie pytania o to czym dla nas jest budowanie relacji z własnym ciałem, czy nadal mamy z nim jakiś „problem” i co sprawiło, że zaczęłyśmy je inaczej postrzegać.

Dodatkowo poznacie przykłady „body positive” w świecie mody, których na szczęście jest coraz więcej. Warto sobie przypomnieć, że to co widzimy na zdjęciach to efekt pracy wielu ludzi i programów do retuszu fotografii, a nasze wyobrażenie o jakiejś „idealnej” sylwetce, to również efekt reklamy i kreowanego w modzie wizerunku. Każde ciało jest inne i każde jest piękne!

ZAPISY:
Zapisy: tel. 731234472 lub na adres e-mail: teresawiecko@o2.pl

Więcej informacji dotyczących zapisów na wydarzenie „Ciałopozytywność” będące częścią warsztatów „Moda Wyzwolona” znajdziecie na naszym wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/164873181615890/

*udział we wszystkich warsztatach i wydarzeniach jest bezpłatny
*wydarzenia online są ogólnodostępne (fanpage i kanał na youtube DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście )

Działanie realizowane w ramach projektu „Zielnik Świętowań Polskich. Kujawy i Pomorze 2020″.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

#niepodległa2020 #zielnikświętowańpolskich

Skip to content