Cud | PREMIERA

Opublikowano: 2 stycznia 2023 r.

Data i czas
7 stycznia 2023 r. (sobota) – 15 stycznia 2023 r. (niedziela)
18:00–20:00

Lokalizacja
Teatr im. Wilama Horzycy (pl. Teatralny 1)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Teatr im. Wilama Horzycy

Wczytuję mapę...

Cud to interaktywna farsa na 5 aktorów, 1 widza i publiczność. Słoneczna Hiszpania wypełniona melodiami prosto z Andaluzji. Hubert, biznesmen w średnim wieku, wyrusza w podróż przez Europę, by spotkać się z adwokatem w sprawie rozwodu. Z powodu awarii samochodu jest zmuszony zatrzymać się w San Miguel. Jedyny wolny pokój w mieście nie odpowiada wymaganiom biznesmena, a na dodatek właściciel hotelu (Juan) dokwaterowuje Hubertowi młodą autostopowiczkę (Nelli).
Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie lokatorów, doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. Na skutek działania siły wyższej Hubert i Nelli zamieniają się ciałami. A to dopiero początek tej zwariowanej farsy. Akcja nabiera tempa, gdy w hotelu pojawiają się Róża i Benny – partnerzy dwójki bohaterów, którzy nie maja pojęcia z kim tak naprawdę mają do czynienia.
Dzięki szczerym rozmowom uświadamiają sobie, co w życiu jest najważniejsze. Obie pary – Róża i Hubert z dwudziestopięcioletnim stażem małżeńskim oraz Nelli i Benny znający się od sześciu miesięcy – dochodzą do tego samego wniosku: „odkryliśmy na nowo, czym jest miłość. I to jest prawdziwy cud”.
Premiera 💥 7 stycznia 2023 r.
Scena na Zapleczu
Gramy 📆 7-8 i 10-15 stycznia
☎️ Rezerwacje:
tel.: 56 622 55 97
56 622 30 70
Lars Albaum, Dietmar Jacobs
Przekład: Izabela Rozhin
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Grupa Mixer
Ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak
Występują: Matylda Podfilipska, Joanna Rozkosz, Igor Tajchman / Michał Darewski, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski
Producent: AGA WAR
Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich
fot. Grzegorz Olkowski
proj. Nika Tarnowska
Skip to content