Ćwiczenia stylistyczne | PREMIERA

Opublikowano: 4 maja 2022 r.

Data i czas
7 maja 2022 r. (sobota)
19:00–21:00

Lokalizacja
Teatr im. Wilama Horzycy (pl. Teatralny 1)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Teatr im. Wilama Horzycy

Wczytuję mapę...

Ten spektakl nigdy się nie powtórzy. Jest to po prostu matematycznie niemożliwe.
Co zdarzyło się w autobusie miejskim linii S? To jaką historię poznasz, zależy od tego, kto ją opowie. I jak. Twórcy spektaklu „Ćwiczenia stylistyczne” mają na to 99 sposobów. Komicznie lub tragicznie, erotycznie, a może na bogato? O tym, które zostaną zagrane danego wieczora, zadecydują publiczność i los.
Mistrzostwo stylu, finezja i dowcip złożą się na unikalną kompozycję, a widzów czeka brawurowa, pełna humoru zabawa językiem i konwencjami teatralnymi. Wsiądźcie z nami do tego nieco szalonego autobusu, w którym otwieramy warsztat teatru potencjalnego.
Spektakl w reżyserii Evy Rysovej to hołd dla wyobraźni i różnorodności. Scenariusz opiera się na kultowych we Francji „Ćwiczeniach stylistycznych” Raymonda Queneau, czyli eksperymencie literackim, który inspiruje twórców na całym świecie.
Premiera: 7 maja 2022, Scena na Zapleczu
—————-
Ćwiczenia stylistyczne (Exercices de style), przełożył Jan Gondowicz
Adaptacja i reżyseria: Eva Rysová
Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska
Muzyka: Marcin Oleś
Reżyseria świateł: Karolina Gębska
Choreografia: Weronika Krystek, Eva Rysová, Agnieszka Wawrzkiewicz, Michał Darewski, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski
Występują:
Weronika Krystek (gościnnie)
Agnieszka Wawrzkiewicz
Michał Darewski
Jarosław Felczykowski
Łukasz Ignasiński
Paweł Kowalski
Asystent reżysera: Łukasz Ignasiński
Inspicjentka/suflerka: Anna Kruzińska
Podziękowania dla pana Igora Nowickiego za udzielenie korepetycji muzycznych oraz dla pana Pawła Trawińskiego za konsultacje z polskiego języka migowego (PJM).
Uwaga, w jednej ze scen, która może zostać wylosowana i pojawić się w spektaklu danego dnia, używane są światła stroboskopowe.
Skip to content