CyberPunch: Favorit89, Stealth, Cassetter, C. Seyna

Opublikowano: 6 marca 2020 r.

Data i czas
27 marca 2020 r. (piątek)
19:00–23:59

Lokalizacja
NRD Klub (ul. Browarna 6)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

Toruń, rok 2120. Przemierzasz ciasne, spowite mrokiem uliczki dystopijnego miasta pogrążonego w chaosie. Podążając za hipnotyzującym, tanecznym rytmem dobiegającym z oddali trafiasz na rozświetloną neonowym blaskiem ulicę Browarną. To tu znajduje się ostatni azyl, w którym Twoja tęsknota za tym, co było zostaje zaspokojona. Wchodzisz do środka i czujesz przyjemne uderzenie… to CYBERPUNCH!

Piranha Music zaprasza na toruński przystanek trasy CyberPunch! Producenci muzyki retro przybywają do NRD Klub, aby dostarczyć Wam dawkę uzależniających syntezatorowych dźwięków rodem z lat 80.

LIVE ACTS:
FAVORIT89
Cassetter
Stealth synth
Casper Seyna

AFTER PARTY DJ SETS:
▶ F69
Casper Seyna

SZCZEGÓŁY:
Data: 27 marca 2020, godz. 19:00
Miejsce: Klub NRD – ul. Browarna 6, Toruń
Bilety:
20 PLN – przedsprzedaż na GoOut.net
25 PLN – w dniu koncertu (na bramce)
10 PLN – after party (na bramce)

▶ FAVORIT89 (synthwave, dark synth / Dąbrowa Górnicza)
https://www.facebook.com/favorit89/
https://favorit89.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/favorit89synthwave/
Łączy w swojej muzyce brzmienia lat osiemdziesiątych i klubowy klimat początków XXI wieku, a wszystko okraszone szczyptą metalowego brudu. Rozpoczął swoją drogę w klimatach Retro Wave w 2016 i kilka miesięcy później, miał na swoim koncie koncert przed Perturbatorem — artystą uważanym przez wielu za przedstawiciela mroczniejszej strony tego gatunku. W grudniu 2017 wydał swój debiutancki album — „The Beginning”. W kwietniu 2019 premierę miał drugi album FAVORIT89 — „UNITY” — wykorzystujący bardziej surowe brzmienia niż na poprzednim wydawnictwie i mniej trzymający się stylistyki retro, a odkrywający za to bardziej cyberpunkowe rejony współczesnej muzyki.

▶ CASSETTER (synthwave, cybersynth, darksynth / Warszawa)
https://www.facebook.com/Cassetter-1948599435260078/
https://cassetter.bandcamp.com/
Rozpoczął swój projekt w 2018 roku, a w maju 2019 ukazał się jego debiutancki album, „The Fugitive”, który znalazł się na liście 15 najlepszych albumów Synthwave w 2019 według znanego w światku opiniotwórcy – Iron Skulleta. Warszawski producent czerpie z klimatów Synthwave, stawiając na odwołujący się do estetyki cyberpunku, futurystyczny Cybersynth. Oprócz Retro Electro inspiruje się takimi gatunkami muzycznymi, jak Brazilian Bass, G-House, Trance, a nawet G-Funk. Stawia na mocne brzmienie, łącząc melodyjność z wyrazistą perkusją i basem. Jego kawałki pojawiły się na największych kanałach YT poświęconych muzyce Synthwave, takich jak NewRetroWave i ThePrimeThanatos. Kilka miesięcy temu dołączył do labelu FiXT Neon, którego członkami są czołowi gracze Synthwave na świecie, tacy jak Scandroid, PYLOT, czy Mega Drive.

▶ STEALTH (synthwave, electro synth / Końskie)
https://www.facebook.com/stealth.synth
https://stealth.bandcamp.com
https://www.instagram.com/stealth.wave/
Kombinacja syntetycznych brzmień synthwave wraz z lekką nutą klubowego klimatu oraz energii. W 2016 ukazał się jego debiutancki album – „VIDEO”, a chwilę później pokazał swoją prawdziwą miłość do mocniejszych dźwięków płytą – „Radioactive”. Po ponad dwuletniej pracy w 2019 wydał trzeci album – „PLAYBACK”, który w pewnej części przedstawia jego największą inspiracje, czym był i jest francuski duet Justice (co słychać np. w piosence „Eleven”). Kolejny utwór – „RIDE” – ukazał się też na kompilacji „Synth Junipero” wydanej nakładem wytwórni Lazerdisc, na której znalazły się takie gwiazdy synthwave jak Robert Parker, CJ Burneet i inni.

▶ CASPER SEYNA (synthwave, space disco / Poznań)
https://www.facebook.com/CasperSeynaOfficial
http://casperseyna.com/
https://casperseyna.bandcamp.com/
Producent muzyczny urodzony w Poznaniu.Transcenduje przestrzeń i czas, aby tworzyć muzykę, która jednoczy gatunki i epoki w brzmienie, które jest niekonwencjonalne, a jednocześnie retro futurystyczne. W swojej muzyce łączy takie gatunki jak:
Synthwave, Berlin-School, Space Disco, Synth-pop czy Nu-Disco. Występował u boku artystów retro sceny takich jak: Timecop1983 czy Neon Nox. Choć swoją podróż rozpoczął w 2010 roku, to jego debiutancki album „Dreams of the Future” ukazał się dopiero 21 października 2015. Od momentu wydania debiutanckiego albumu i sporadycznych występów na żywo, wrócił do studia, aby pracować nad nowym materiałem.

=> Patroni i partnerzy:
GoOut, Synthwave Polska, Radio Sfera UMK, Toruńskie koncerty, Torun State Of Mind, Spod Kopca, Kulturalny Toruń

=> Oprawa graficzna:
Tomasz Florkiewicz robi design

Zaprasza Piranha Music.
https://www.facebook.com/piranhamusicpl/
https://www.instagram.com/piranha.music/