Czuły Narrator Olgi Tokarczuk I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 7 grudnia 2020 r.

Data i czas
17 grudnia 2020 r. (czwartek)
19:00–21:00

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Podczas kolejnego wydarzenia odbywającego się w ramach Toruński Festiwal Książki zaprosimy Was na czytanie performatywne wybranych esejów Olga Tokarczuk, pochodzących ze zbioru tekstów Czuły narrator – pierwszej książki wydanej już po otrzymaniu przez nią Literackiego Nobel Prize.
Zbiór stanowi zaproszenie do świata intymności i wrażliwości pisarki, pokazanie jej twórczości od kulis oraz zaprezentowanie szczególnej empatii. W esejach ujawnia się nie tylko swoista czułość Tokarczuk w stosunku do ludzkiej egzystencji traktowanej jako wieczna podróż, ale zatrzymanie się nad cierpieniem – tym ludzkim, jak i również krzywdy w stosunku do zwierząt.
Trudnego zadania, jakim jest wyreżyserowanie esejów, podjęła się reżyserka młodego pokolenia Pamela Leończyk, a w projekt zaangażowali się aktorzy i aktorki z Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu: Joanna Rozkosz, Matylda Podfilipska i Wojciech Jaworski. W tym niezwykłym wydarzeniu opartym o fragmenty tekstów Olgi Tokarczuk okiem Czułego narratora spojrzymy na trudy pisarskie, cierpienie, wspomnienie z dzieciństwa i… czytanie książek.
Pamela Leończyk – reżyserka, performerka, autorka instalacji performatywnych. Studiuje reżyserię teatralną na warszawskiej Akademii Teatralnej. Absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz Performatyki Przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stypendystka Laboratorium Nowego Teatru organizowanego przez Teatr Nowy Proxima w Krakowie. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2020. Laureatka Międzynarodowego konkursu na realizację instalacji artystycznej ANIMATUS.

Transmisja tylko w czasie rzeczywistym obędzie się 17 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki.

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content