Czy to już koniec pandemii Covid-19? – Debata Instytutu Dyskursu i Dialogu

Opublikowano: 30 czerwca 2022 r.

Data i czas
30 czerwca 2022 r. (czwartek)
19:00–20:30

Kategorie
Spotkania

Mapa niedostępna

Czy pandemia Covid-19 jest jeszcze tematem, który wzbudza w nas emocje? Czy ostatnie ponad dwa lata pandemii są już przeszłością i jedyne co nam pozostało, to wyciągnąć wnioski na przyszłość? Debata „Czy to już koniec pandemii Covid-19?” będzie próbą podsumowania tego – budzącego dotychczas wiele emocji – zagadnienia, które zdaniem wielu może powrócić na agendę debaty publicznej już jesienią tego roku. Instytut Dyskursu i Dialogu wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzi w jej trakcie analizę przebiegu pandemii oraz jej społecznych konsekwencji w Polsce i na świecie.

Debata będzie okazją spojrzenia na temat pandemii Covid-19 chłodnym okiem. Będzie to też okazja do spotkania się w gronie ekspertów, którzy zaprezentują swoje perspektywy. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. socjologowie, dziennikarze i przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania raportu analizy przekazów medialnych dotyczącego pandemii Covid-19, opracowanego
i wydanego przez INDID.

Debata odbędzie się 30 czerwca o godz. 19:00 w Toruniu w Dworze Artusa (Sala Mała)
i będzie merytoryczną rozmową o różnych aspektach pandemii Covid-19. Będzie to inauguracja cyklu debat pn. Lepiej rozmawiajMY, w ramach którego podejmowane będą trudne społecznie tematy z uszanowaniem różnic w poglądach.

Organizator: Instytut Dyskursu i Dialogu

Wstęp: wolny

Data: 30.06.2022, godz. 19:00

Miejsce: Toruń, Dwór Artusa (Sala Mała), ul. Rynek Staromiejski 6

Potwierdzeni goście: Dr hab. Michał Wróblewski, prof. UMK, Paulina Błaszkiewicz (Gazeta Wyborcza Toruń),  Nikola Bochyńska (redaktor naczelna portalu CyberDefence24.pl), przedstawiciel NFZ (będzie jeszcze dwoje uczestników, których potwierdzamy).

Prowadzenie: Filip A. Gołębiewski (Instytut Dyskursu i Dialogu)

Spotkanie organizowane będzie w ramach realizacji projektu „Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE!” finansowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content