Dariusz Chrobak – spotkanie autorskie

Opublikowano: 15 lutego 2024 r.

Data i czas
22 lutego 2024 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

W czwartek, 22 lutego, gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Dariusz Chrobak. Na spotkanie z twórcą zaprasza Toruński Klub Poetów. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Dariusz Chrobak debiutował na początku lat 90. Przyznaje, że największy wpływ miała wtedy na niego Lipnowska Grupa Literacka, do której dołączył w 1991 r. Tak wspomina ten czas: Comiesięczne spotkania trwały czasem do północy – dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, pisaliśmy całkiem niezłe wiersze.
Trzy pierwsze tomiki poetyckie wydał pod egidą Klubu Nauczycielskiego we Włocławku. Pierwszy – „Dialog także z sobą” (1991) to zbiór „wierszy emocjonalnych – o mikrokosmosie, rodzinie, uczuciach, dzieciach, erotyki”. Drugi – „Nanizanie słów” (1993) jest efektem „obsesji słowotwórczych, rozpoznawania znaczeń, zabawy słowem”. Z kolei w „Strofowaniu słów” z 1997 znalazły się teksty będące połączeniem „wierszy słowotwórczych – (czyli strofowanych jako kontynuacji nanizania) z regionalnymi”.
Nakładem Lipnowskiej Grupy Literackiej wyszły dwie kolejne książki poetyckie Dariusza Chrobaka: „Toki słów” (2005) i „Potoki słów” (2006).
Poeta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, które otrzymał w konkursach literackich. Oprócz wierszy pisze również prozę – legendy, baśnie, opowiadania i bajki. Prywatnie jest nauczycielem historii i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czernikowie.
Fot. Paweł Oleszczuk / oleszczuk.art
Skip to content