Debiutancki singel Klaudii Marzec „Ziemija”

Opublikowano: 21 grudnia 2021 r.

Data i czas
21 grudnia 2021 r. (wtorek) – 31 grudnia 2021 r. (piątek)
Całodniowe

Kategorie
ArtykułyInne

Mapa niedostępna

Zapraszamy do wysłuchania debiutanckiego singla zatytułowanego „Ziemija” Klaudii Marzec. Utwór trudno przypisać do konkretnego gatunku muzycznego, jednak odnaleźć tu można elementy muzyki pop, a także muzyki alternatywnej. Odwołuję się w nim do postępującego kryzysu klimatycznego oraz ludzkiej bierności związanej z tym tematem. Piosenka powstała na przełomie jesieni i zimy zeszłego roku, co także znajduje odzwierciedlenie w warstwie tekstowej. Klaudia Marzec jest autorką zarówno muzyki jak i tekstu piosenki. Utwór wyprodukowany został przez Michała Szlempo, a współautorem tekstu jest Krzysztof Brończyk. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Kamil Mehl.

 

„„Ziemija” to dla mnie pewnego rodzaju alert, który – jeśli dotrze choćby do niewielkiego grona odbiorców, może wywołać dyskusję i zmiany. Od dłuższego czasu dojrzewałam, aby zabrać głos w tej sprawie. Jeżeli moja piosenka skłoni kogoś do przemyśleń lub podjęcia jakichkolwiek działań to będzie to dla mnie ogromny sukces.”

 Urodziłam i wychowałam się w Toruniu. Obecnie studiuję na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w klasie dr hab. Kamili Abrahamowicz-Szlempo. Wokalnie realizuję się dopiero od 4 lat, ponieważ wcześniej całą swoją energię skupiałam na edukacji oraz grze na wiolonczeli. Do moich największych osiągnięć wokalnych należą:

  • Złota Nagroda przyznana podczas XI edycji festiwalu „Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy,
  • Nagroda Specjalna przyznana w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie.”- powiedziała artystka.

Spotify: https://open.spotify.com/artist/2SlZJko0OpkOSKoZzoMkta?si=qjtMXVf3SYWcI-jXSM7WfQ

IG: https://www.instagram.com/marcownaa/

FB: https://www.facebook.com/Klaudia-Marzec-111350948050298

 

Skip to content