DKKF „Szpulka” | „Opowieść o trzech siostrach” | Pokaz filmu i dyskusja

Opublikowano: 2 czerwca 2022 r.

Data i czas
9 czerwca 2022 r. (czwartek)
18:30–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

DKKF Szpulka, czyli pokaz filmu „Opowieść o trzech siostrach” wraz z dyskusją w Artus Cinema 9 czerwca o godzinie 18:30.
CO OBEJRZYCIE?
 Akcja filmu jednego z najciekawszych tureckich reżyserów Emina Alpera rozgrywa się w niewielkiej wiosce w środkowej Anatolii. Zgodnie z lokalną tradycją zwaną besleme każda z trzech tytułowych córek w nadziei na lepsze życie zaadoptowana zostaje przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służącej.
 Z uwagi na nieprzewidziane okoliczności Reyhan, Haava oraz Nurhan muszą jednak wrócić w rodzinne strony pod opiekę sędziwego ojca. Kiedy okazuje się, że ta pierwsza jest w ciąży, Şevket aranżuje szybki ślub z pasterzem z wioski. Havva zmuszona zostaje do powrotu po śmierci jej przybranego brata. Nurhan z kolei odwozi jej drugi „ojciec”, wyraźnie rozczarowany postawą dziewczyny. To pierwszy moment od lat, kiedy siostry ponownie się spotykają. Dynamika skomplikowanych rodzinnych relacji, kobieca i męska perspektywa, społeczne
nierówności, wreszcie potęga oraz surowe piękno otaczającej natury to tematy, które wybrzmiewają u Alpera wyjątkowo wyraźnie.
 Po seansie przygotowaliśmy dla Was dyskusję, którą poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.
 Bilety w cenie 5 zł do kupienia tutaj: https://artus.torun.pl/…/dkkf-szpulka-opowiesc-o…/
Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa. Projekt „Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka” – pokazy filmów” realizowany jest również dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Specjalistycznego ENERGOTERM Sp. z o.o.
Skip to content