DKKF „Szpulka” | Proxima (2019)

Opublikowano: 30 czerwca 2020 r.

Data i czas
9 lipca 2020 r. (czwartek)
18:30–21:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu.

Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką.

Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki „Mustanga” – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny

NAGRODY:
MFF Toronto – wyróżnienie sekcji Platform
MFF San Sebastian – Nagroda Specjalna Jury
Grand Prix Cinéma ELLE 2019 – najlepsza rola kobieca – Eva Green

Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.

Wstęp: 1 zł
Bilety można już kupować:
https://artus.torun.pl/events/dkkf-szpulka-proxima/

UWAGA, wydarzenie odbędzie się na Sali Małej (II piętro) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Regulamin wydarzeń w CKDA:
https://artus.torun.pl/regulamin/#1592389867572-10bc1fab-18f2

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy >Szpulka< – pokazy filmów” realizowanego w ramach Mikrowsparcia przy udziale środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa.

Skip to content