Dzieci Świata

Opublikowano: 23 czerwca 2021 r.

Data i czas
18 czerwca 2021 r. (piątek) – 8 lipca 2021 r. (czwartek)
17:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

Przed Książnicą zostanie otwarta plenerowa wystawa fotografii „Dzieci Świata”. Autorką wszystkich prac jest Elżbieta Dzikowska. Z podróżniczką będzie można się spotkać podczas wernisażu, który rozpocznie się o godz. 17.00.

Poza tym uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w plenerowych rozgrywkach w Mölkky (kręgle fińskie) i Kubb (szwedzka gra parkowa). Ogłoszony zostanie konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata”, a na zakończenie rozbita zostanie piniata wypełniona cukierkami.

W trakcie imprezy będzie można kupić dwie książki: „Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki” Romana Warszewskiego oraz „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”.

Na wystawę przed Książnicą Kopernikańską złoży się 26 plansz. Elżbieta Dzikowska prezentuje na nich zdjęcia najmłodszych mieszkańców Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. To dzieci, które „najczęściej żyją w biedzie, niejednokrotnie głodują, opiekują się licznym młodszym rodzeństwem i od wczesnych lat pracują, żeby pomóc ledwo wiążącym koniec z końcem rodzicom. Szkoła jest dla nich zazwyczaj nieosiągalnym luksusem. Jednak niezależnie od szerokości geograficznej, od koloru skóry, języka czy statusu materialnego wszystkie dzieci są tak samo ciekawe świata, tak samo starają się znaleźć choćby chwilę na zabawę i tak szczerze i ufnie się uśmiechają, pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu” (fragment z albumu „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”).

Ekspozycja będzie czynna przez tydzień – do 25 czerwca.

Miejsce: Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
Skip to content