Dzieciaki na start! w Dworze Artusa | zajęcia stałe

Opublikowano: 21 września 2020 r.

Data i czas
5 października 2020 r. (poniedziałek)
17:30–18:15

Lokalizacja
Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Wczesne dzieciństwo to czas niezwykły, kreatywny i wyjątkowy – zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Maluchy właśnie wtedy najszybciej się uczą, a rodzice mogą czerpać radość ze wspólnej zabawy z nieograniczonym wprost humorem i wyobraźnią! Z myślą o rodzicach dzieci w wieku 3-5 lat zaplanowaliśmy cykl 6 spotkań, które mają na celu wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę!
Co Was czeka na spotkaniach? Elementy wczesnej nauki czytania oraz liczenia rozwijane poprzez zabawy sensoryczne. Konstrukcyjne budowanie z naturalnych tworzyw liter oraz figur. Elementy logorytmiczne – proste piosenki rytmiczne.
Od czego zaczniemy? Powitamy się metodą W. Sherborne, poznając różne faktury i tworząc z nich samogłoski. Następnie przepiszemy je w mące i dodamy do nich zabawne wierszyki i piosenki związane z ruchem i pokazywaniem. Na końcu przygotujemy ciecz nienewtonowską, naturalną ciastolinę i spróbujemy po niej chodzić!
Zainteresowani? Wystarczy zapisać się na warsztaty, przyjść na nie w strojach lubiących się pobrudzić lub z drugą parą do przebrania i świetnie się bawić!
Na tym nie koniec! Po zajęciach w gronie rodziny możecie kontynuować zabawę na naszym interaktywnym placu zabaw w przestrzeni zielonej za budynkiem!
A jakie będą kolejne tematy spotkań?
📌 Safari z Surykatką
📌 Tajemniczy ogród zapachów
📌 A jak Anakonda
📌 Rakietą w kosmos
📌 Torebka mojej mamy
Zajęcia poprowadzi Dominika Maniewska – oligofrenopedagog, nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny, a niedługo też logopeda. Ukończyła także kursy i szkolenia, które dały jej dodatkowe umiejętności związane z edukacją sensoryczną. Prywatnie jest mamą dwójki chłopców, kreatywną, ale i trochę szaloną. Rozwój człowieka od początku jego istnienia fascynuje ją tak bardzo, że lubi w pracy i życiu osobistym przyglądać się ludziom na każdym etapie ich rozwoju.
Warsztaty dla rodzin z dziećmi 3-5 lat.
📍 Zajęcia odbywać się będą w filii Dom Muz na Rudaku, ul. Okólna 169 przez 6 kolejnych poniedziałków, godz. 17:30-18:15
📍 Start 5 października – do zakończenia roku szkolnego. Następnie wznowienie zajęć po wakacyjnej przerwie.
📍 Koszt: 30 zł/ spotkanie lub 150 zł/ cały cykl (info a propos płatności wyślemy mailem, po otrzymaniu zgłoszenia)
📍 Zajęcia przeznaczone dla rodziców z dziećmi w wieku 3-5 lat, liczba miejsc ograniczona!
📍 Zgłoszenia: okolna@artus.torun.pl (przez całą dobę) i pod numerem tel. +48 56 654 84 56 (od pon do pt)
Skip to content