Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

Opublikowano: 1 marca 2022 r.

Data i czas
4 marca 2022 r. (piątek)
18:00–21:00

Lokalizacja
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

Wczytuję mapę...

4 marca zapraszamy na kolejną odsłonę wieczoru tylko dla pań – “JaKobieta”.
Wydarzenie odbędzie się w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W naszym laboratorium pod okiem chemika panie wykonają balsam do ust, do którego zastosujemy naturalne składniki, wspierające delikatną skórę warg oraz witaminę E, zwaną “witaminą młodości”. Przygotowaliśmy również warsztat, podczas którego będzie można wykonać elegancką świecę sojową. Jak dobrze wiemy, naturalne świece zapachowe mają wpływ na nasze samopoczucie, nie tylko przez blask płonienia, ale również zapach, który wprowadza nasze ciało w odpowiedni nastrój. Nie zabraknie stanowiska, przy którym Panie wykonają drobną biżuterię, która aktualnie jest jednym z modowych hitów.
Podczas spotkania będzie okazja do wysłuchania wykładu dr Justyny Kozłowskiej z Katedry Chemii Biomateriałów i Kosmetyków UMK, która poruszy temat zakupu kosmetyków. Czym kierować się, jeśli chcemy kupić kosmetyk wegański, ekologiczny, a może hipoalergiczny? Wyjaśni jakie loga i certyfikaty znajdziemy na opakowaniach takich specyfików.
Dr Kozłowska opowie również jak ekologicznie zadbać o swój dom. Jakich środków używać by były bezpieczne dla nas i środowiska? Czym kierować się podczas ich wyboru?
Podczas wieczoru będzie można zwiedzić również jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania – “Ścieżki dorastania”, która jest dostępna w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji.
Nie zabraknie również pysznej kawy i herbaty.
Wydarzenie odbędzie się 4 marca (piątek) w godz. 18:00-21:00 w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Bilety na wydarzenie są dostępne w kasach CNMW oraz w systemie sprzedaży online. Ze względu na obowiązujące zasady reżimu sanitarnego ich liczba jest ograniczona. W przedsprzedaży bilety kosztują 30 zł, a w dniu wydarzenia 40 zł.
Skip to content