Dzień Matki i Dzień Dziecka oraz jarmark

Opublikowano: 27 maja 2021 r.

Data i czas
28 maja 2021 r. (piątek) – 30 maja 2021 r. (niedziela)
10:00–22:00

Kategorie
SpotkaniaWarsztaty

Organizator
Zamek Krzyżacki w Toruniu

Mapa niedostępna

W nadchodzący weekend zapraszamy Państwa na ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu.
Już od piątku od godziny 15 zapraszamy na jarmark regionalny. Wśród wystawców spotkać będzie można lokalnych rękodzielników, wytwórców, kupić regionalne smakołyki. Jarmark potrwa przez całą sobotę i niedzielę, w godzinach 10-18.
W sobotę, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy młodych odwiedzających wraz z opiekunami na Legendowe Zwiedzanie Zamku. Rozpocznie się ono o godzinie 17 przy kasie biletowej. Od godziny 15 do 18 trwać będzie festyn średniowieczny, wraz z pokazami walk rycerskich. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucie nożem średniowiecznym. Wieczorem, o 21.30, wyświetlany będzie film animowany pt. „Komturia” będący barwnie przedstawioną historią krzyżackiego Torunia. Bilety wstępu w cenie 5 zł dostępne będą w kasie 20 minut przed rozpoczęciem seansu.
W niedzielę o godz. 18 zapraszamy na szóste spotkanie z cyklu „Wieczory z Przeszłością” – tym razem zaproszony gość opowiadać będzie o garnizonowym życiu w 63 Pułku Piechoty stacjonującym w Toruniu w okresie międzywojennym. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wieczorem zaś odbędzie się seans filmu dokumentalnego „Habit i Zbroja” będącego widowiskową opowieścią o dziejach Zakonu Krzyżackiego. Bilety wstępu w cenie 12 zł dostępne będą w kasie biletowej 20 minut przed rozpoczęciem seansu. Ze względu na obostrzenia sanitarne ilość miejsc na seanse jest ograniczona. Wcześniejsze rezerwacje możliwe są pod adresem e-mail j.wojtecki@ckzamek.torun.pl
Serdecznie zapraszamy do spędzenia weekendu wraz z CK Zamek Krzyżacki!
Skip to content