E-koncert Sebastian Zawadzki | retransmisja

Opublikowano: 6 kwietnia 2020 r.

Data i czas
12 kwietnia 2020 r. (niedziela)
17:00–18:15

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

W Wielkanocną Niedzielę zabierzemy Was w niesamowity świat muzyki, dzięki któremu wyciszycie się i na chwilę zapomnicie o tym, co dzieje się wokół. Zaprezentujemy Wam transmisję koncertu pełnego pięknych dźwięków, urzekających przejść i brzmień, które ukoją Waszą duszę i zszargane nerwy.
Wszystko to za sprawą rodowitego torunianina, kompozytora i pianisty – Sebastian Zawadzkiego – i jego projektu „Between the dusk of a summer night” nagranego w artusowej Sali Wielkiej, podczas Artus Festival 2017. To kompozycja inspirowana poezją Williama Ernesta Henleya. A w efekcie muzyczny tygiel – współczesna muzyka klasyczna z elementami elektroniki i improwizacji, którą tworzą artyści z różnych stron świata, z pogranicza różnych estetyk. Mocy projektowi dodają: kwartet smyczkowy, wokaliści i instrumentaliści z Danii i Szwecji. To oni wszyscy właśnie zbudowali klimat koncertu, który mimo odległości i ograniczeń technicznych czuć w nagraniu.

Wystąpili:
• Sebastian Zawadzki (Polska) – kompozycje, fortepian, elektronika
• Joel Illerhag (Szwecja) – kontrabas
• Flavia Huarachi (Dania) – flet
• Lo Ersare (Szwecja) – śpiew
• Ania Rybacka (Polska) – śpiew
• NeoQuartet (Polska) – kwartet smyczkowy: Karolina Piątkowska-Nowicka, Paweł Kapica, Michał Markiewicz, Krzysztof Pawłowski

Premiera transmitowanego koncertu odbyła się w Dworze Artusa 26 listopada 2017 roku.
#wdworzedziejesie

fot. Alicja Trojnar

Toss a coin to Artus & Artists. Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać wystarczy kliknąć KUP BILET na artus.torun.pl i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Skip to content