(E-)wieczór w Wozowni (Noc Muzeów 2021)

Opublikowano: 12 maja 2021 r.

Data i czas
15 maja 2021 r. (sobota)
00:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Galeria Sztuki Wozownia

Mapa niedostępna

15 maja 2021 (sobota)
☀ 14.00–20.00 / zwiedzanie wystaw stacjonarnie, w siedzibie galerii przy ul. Ducha św. 6 / wstęp wolny
🌙 od 20.30 / e-oprowadzania po wystawach / on-line na fanpage’u Galerii Sztuki Wozownia
🟡 W sobotę, 15 maja – zamiast tradycyjnej Nocy Muzeów – Wozownia zaprasza do udziału w (e-)wieczorze organizowanym przez galerię w formule hybrydowej.
Z młodą sztuką malarską, rzeźbiarską i multimedialną torunianie i przyjeżdżający do miasta goście będą mogli spotkać się bezpośrednio na trzech wystawach prezentowanych stacjonarnie, w siedzibie galerii. Będą one dostępne w godz. 14.00–20.00 (wstęp wolny).
O WYSTAWACH:
Kinga Popiela na swojej indywidualnej wystawie „Tkanka świata” pokazuje prace na płótnach i papierze, a także wielometrowych zwojach, które stanowią zapis ruchów narzędzia prowadzonego ręką artystki. Stosowana przez nią technika nawiązuje do dalekowschodniej tradycji malarskiej o wielowiekowym dorobku i związana jest z koncentracją na geście i akcentowaniu roli malującego. 🟡 Z kolei rzeźby Martyny Pająk – jak podkreśla kuratorka wystawy „Obsesja żeber”, Marta Smolińska – „(…) opowiadają o cielesności. Są zmysłowe i organiczne, dzięki czemu sprawiają wrażenie jakby w ich wnętrzach pulsowało życie (…). Większość biomorficznych prac została wykonana z białego gipsu. Wydawać by się mogło, że owa biel przypomina martwe i zimne skamieliny, lecz nic bardziej mylnego. Martyna Pająk doskonale rozumie potencjał gipsu i obdarza go wewnętrznym życiem”. 🟡 Trzecia z prezentacji to wystawa Łukasza Prus-Niewiadomskiego „Plantacja złota”, która kusi wizją cennego kruszcu rosnącego na drzewach i zaprasza do refleksji nad wartością przyrody – także tą ściśle ekonomiczną. Minimalistyczne prace artysty skrywają złote „skarby” pod powierzchnią fotograficznych obrazów.
🟡 Od 20.30 na profilu Galerii Sztuki Wozownia na Facebooku publikowane będą materiały wideo z autorsko-kuratorskimi oprowadzaniami po wystawach.
Skip to content