Edyta Olszówka I Artus Festival I spotkanie

Opublikowano: 2 października 2020 r.

Data i czas
26 października 2020 r. (poniedziałek)
18:30–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Edyta Olszówka – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna znana publiczności między innymi ze swoich niezapomnianych kreacji w Lejdis, Prawie Agaty, Przepisu na życie, Ojcu Mateuszu czy Ekstradycji. Znana jest ze swojego niepokornego charakteru, zadziornego stylu bycia oraz charakterystycznego głosu, który świetnie kojarzą również młodsi, gdyż chętnie udziela go w filmach z polskim dubbingiem.
W projektach filmowych partnerowała takim aktorom, jak Bogusław Linda, Janusz Majewski czy Jerzy Stuhr. W przypadku ról serialowych największą popularność przyniosła jej rola Marii Majewskiej w polsatowskim serialu Samo życie, gdzie grała przez osiem lat. Jest byłą aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Od 2014 jest w zespole Teatru Narodowego w Warszawie.
W czasie spotkania usłyszymy o kulisach pracy na planie filmowym, w serialach czy na deskach teatru, a także o najbliższych przedsięwzięciach filmowych i dotychczasowych kreacjach.
Spotkanie poprowadzi Jarosław Jarry Jaworski.
Bezpłatne wejściówki na spotkanie będą do odebrania w dniu spotkania, godzinę przed rozpoczęciem. Jednej osobie przysługują max 2 szt.
__________
Artus Festival 2020
Mecenas: Mój Toruń
Partner Główny: Kujawsko-Pomorskie
Partner: Powiat Toruński
Sponsorzy: Apator, Grupa PGE, PRES Grupa Deweloperska, Nowe Torpo, Polonica Broker
Partner Technologiczny: CeX
Patroni medialni: TV TORUŃ, TVP3 Bydgoszcz, Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu
Wydarzenie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Skip to content