Ex libris I DIY I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 3 grudnia 2020 r.

Data i czas
5 grudnia 2020 r. (sobota)
12:00–12:10

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Ex libris – to specjalny, indywidualnie zaprojektowany dla danej osoby znak, który kiedyś służył do oznaczania książek będących jej własnością. A może tak wykonać własny ex libris, dzięki któremu już nigdy nie będziecie zastanawiać się, która książka należy do Waszego księgozbioru, a która została pożyczona?
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was plastyczny tutorial w ramach Toruński Festiwal Książki, połączony z odrobiną teorii, mówiącej o tradycyjnych technikach grafiki warsztatowej oraz kompozycji.
Oglądając przygotowany dla Was specjalny filmik, dowiecie się, czym jest Ex libris i dlaczego był (i jest!) nadal chętnie stosowany. Poznacie zasady jego tworzenia metodą tradycyjną z wykorzystaniem technik graficznych, a następnie zobaczycie, jak sami w domu możecie wykonać autorskie ex librisy w technice piankorytu. Przedstawimy Wam także różnice między piankorytem i tradycyjnymi technikami grafiki warsztatowej (linorytem, miedziorytem i drzeworytem).
Dodatkowo – dla najmłodszych odbiorców – zaprezentujemy, jak w domu stworzyć autorskie exlibrisowe stemple z tego, co znajdziecie pod ręką – jak choćby dostępne w kuchni ziemniaki czy pieczarki.
Tutorial DIY 5 grudnia o godz. 12:00 na Facebooku Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki.

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content