Festiwal Improwizacji Teatralnej JO! 2021

Opublikowano: 28 czerwca 2021 r.

Data i czas
23 lipca 2021 r. (piątek) – 25 lipca 2021 r. (niedziela)
19:00–22:00

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Powracamy po rocznej przerwie z czwartą edycją Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! – tęskniliście? My bardzo! Tym razem przygotowaliśmy dla Was w całości polski, trzydniowy festiwal.
Co to za impreza? Po pierwsze – festiwal, czyli kilkudniowy przegląd wszystkiego, co najlepsze w naszej dziedzinie sztuki.
Po drugie – improwizacji, czyli nie mamy scenariusza. Aktorzy na żywo na scenie, w oparciu o sugestie publiczności, tworzą zaskakujące, pełne sytuacyjnego humoru historie.
Po trzecie – teatralnej – przeważnie sztuki bardziej komediowej niż dramatycznej, ale zawsze dobrze zagranej i pełnej emocji.
23.07. (piątek), godz. 19:00
SHOW OTWARCIA
24.07. (sobota), godz. 18:00
Thornet
Bez Wyjścia feat. Tomasz Marcinko
Lotus: Oranżada na miejscu, Dwie Siostry, Walentynowicz i Jego Brat
Impy + Wojciech Tremiszewski
25.07. (niedziela), godz. 18:00
Grupa Ludzi
Siedem Kobiet w Różnym Wieku
Dynastia Improwizowana
Wielki Finał
Dla stałych bywalców przygotowaliśmy trzydniowe karnety, istnieje oczywiście możliwość zakupienia biletów jednodniowych. Nie wiesz co wybrać? Przyjdź w piątek i przekonaj się, że warto zostać z nami przez cały weekend!
Sprzedaż biletów i karnetów rusza 23 czerwca!
Przedsprzedaż do 15 lipca (ulgowe/normalne):
Bilety na piątek 20/25zł
Bilety na sobotę 25/30zł
Bilety na niedzielę 25/30zł
Karnety 55/65zł
Ceny po 15 lipca:
Bilety na piątek 25/30zł
Bilety na sobotę 30/35zł
Bilety na niedzielę 30/35zł
Karnety 65/75zł
Piątkowe SHOW OTWARCIA to szalony przegląd wszystkiego, co czeka nas na Festiwalu. Zobaczycie artystów ze wszystkich grup i teatrów, które wystąpią w sobotę i niedzielę. Wciągniemy ich w wir inspiracji i pomysłów, by wspólnie pokazać Wam, jak nam minął czas od poprzedniej edycji JO!
W sobotę zaprezentujemy Wam cztery różnorodne spektakle. Rozpoczniemy Thornetem – bydgosko-gdyńsko-toruńsko-warszawskim projektem grającym science-fiction. Zabiorą nas do odległych, niezwykłych światów pełnych niesamowitych stworzeń, technologii i całkowicie zwyczajnych problemów.
Z dalekiej podróży wrócimy do zamkniętego pomieszczenia wraz z Bez Wyjścia. Gosia Tremiszewska i Alan Pakosz, wsparci przez Tomasza Marcinko, pokażą nam format No Exit, w którym aktorzy przez cały spektakl grają jedną scenę w jednej i tej samej przestrzeni.
Po przerwie sceną zawładnie Lotus, czyli wspólny spektakl trzech duetów: wrocławskiej Oranżady na miejscu, bydgoskich Dwóch Sióstr i toruńskiego Walentynowicz i Jego Brat. Wieczór zakończy spektakl geeków z grupy Impy, którzy razem z Wojtkiem Tremiszewskim (ex-Spadkobiercy, Kabaret LIMO) zaczerpną pełnymi garściami ze swojego bogatego doświadczenia w graniu sesji RPG.
Niedzielę rozpocznie klasyk klasyków. Krakowska Grupa Ludzi wystawi Harolda – wzór metra z Sèvres wśród formatów impro. Po nich scenę przejmie polski towar eksportowy – Siedem Kobiet w Różnym Wieku. Dziewczyny szturmem zdobyły międzynarodowe uznanie, grały m.in. na festiwalach w Atenach, Barcelonie, czy Australii. W drugim secie przeniesiemy się do świata blichtru, sławy i wielkich pieniędzy. Warszawska Dynastia Improwizowana zaprezentuje 14 283 odcinek swojej opery mydlanej. Festiwal zakończymy tradycyjnie Wielkim Finałem, w którym przedstawiciele wszystkich grup zagrają wspólny, unikatowy spektakl. Stali bywalcy na pewno będą pytać, co pokażemy po Space Operze (2018) i Thanosie (2019), ale ta niespodzianka zostanie ujawniona dopiero na scenie!
Podczas całego festiwalu akompaniował nam będzie doskonale znany artusowej publiczności Sebastian Zawadzki – polski pianista i kompozytor, na stałe zamieszkały w Kopenhadze. Jest znany ze swoich autorskich albumów oraz komponowania muzyki filmowej. W jego twórczości można znaleźć inspiracje muzyką klasyczną, elektroniczną oraz jazzową. Jego udział w JO! to gwarancja, że wszystkie spektakle będą miały doskonałą oprawę muzyczną!
Skip to content