Festiwal Wisły z Toruńskimi Flisakami

Opublikowano: 14 lipca 2022 r.

Data i czas
10 sierpnia 2022 r. (środa) – 14 sierpnia 2022 r. (niedziela)
17:00–15:00

Kategorie
Festiwale

Mapa niedostępna

Co roku najważniejszym wiślanym wydarzeniem i świętem flisackiego środowiska jest Festiwal Wisły.
W tym roku Festiwal rozpoczyna się w piątek, 12 sierpnia we Włocławku, gdzie toczy się do niedzielnego (14.08) poranka, po czym cała flota festiwalowa (około 40 drewnianych łodzi) spływa przez najpiękniejszy w naszym województwie odcinek Wisły do Torunia. W Toruniu Festiwal Wisły potrwa jeszcze przez świąteczny dzień 15 sierpnia.
Załoga Toruńskich Flisaków zaprasza przyjaciół, znajomych i sympatyków na wyprawowy rejs w górę Wisły już w środę 10 sierpnia od godz. 17:00. Ruszymy z Przystani AZS w Toruniu (ul.Popiełuszki 1), przenocujemy w namiotach na Kępie Zielonej, koło Ciechocinka. W czwartek 11.08 ruszymy dalej w górę rzeki, by wieczorem wylądować na kolejnej wiślanej wyspie, tym razem w samym Włocławku, gdzie dołączymy do obozu flisackiej braci z całej Polski.
Ta część rejsu to unikalne wyprawowe doświadczenie, podczas którego czeka Was biwakowy nocleg nad rzeką, kąpiele wodne, wspólne ogniskowe posiłki i dużo śmiechu oraz pozytywnej energii, a także niezapomniane chwile przy ognisku.
Następnego dnia, w piątek 12 sierpnia rozpocznie się oficjalnie Festiwal Wisły we Włocławku i potrwa do niedzielnego poranka 14 sierpnia. W tym czasie nasza załoga będzie zaangażowana w wydarzenia festiwalowe zgodnie z jeszcze nie ogłoszonym programem, który jednak wkrótce pojawi się na stronie festiwalwisly.pl
Kolejna część rejsu, tym razem w całej wielobarwnej i przystrojonej flotylli festiwalowej ruszy w niedzielny poranek 14 sierpnia z Włocławka, by po południu wylądować w Toruniu.
Prowiant, wyposażenie biwakowe każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie, aczkolwiek niektóre części ekwipunku można u nas wypożyczyć,
Festiwal Wisły jest festiwalem pływającym, więc czasem i program festiwalu bywa płynny i zmienny niczym Rzeka. Festiwal Wisły organizowany jest przez zapaleńców, miłośników rzeki i drewnianych łodzi z dolnej Wisły. Inspiracją dla ich działań jest festiwal Loary w Orleanie.
koszt udziału w rejsie:
trasa Toruń – Włocławek – Toruń: 200pln
trasa Toruń – Włocławek: 100pln
trasa Włocławek – Toruń: 100pln
REZERWACJE I PŁATNOŚCI:
https://tiny.pl/whgsr
tel. kontaktowy: 735 386 375
Skip to content