Filozofia dla dzieci | spotkania

Opublikowano: 28 października 2021 r.

Data i czas
28 listopada 2021 r. (niedziela)
11:00–12:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
SpotkaniaWarsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Skąd się to wzięło? A dlaczego tak jest? Jak to jest możliwe? Często słyszysz takie słowa od swojego dziecka? To bardzo dobrze! Może macie w domu młodego filozofa lub filozofkę! Filozofia rodzi się ze zdziwienia, a sami filozofowie nazywali się przyjaciółmi mądrości. I zadawali dużo pytań! Zupełnie jak… nasi milusińscy!
 Jeśli Wasze dziecko pyta o wszystko – zapraszamy je na spotkanie z filozofią w Dworze Artusa! Podczas warsztatów z Filozofii dla dzieci, poszukamy tajemnic i powodów do zdziwienia w tym, co dobrze znane. Podążymy drogami filozofów i bliżej poznamy słowa, których używamy codziennie, ale ich znaczenie jest dla nas często zagadką takie, jak CZAS, JA, JĘZYK, DOBRO, PIĘKNO, SEN, PRAWDA. Zastanowimy się wspólnie jakie posiadają ukryte znaczenia. Może uda nam się z nimi zaprzyjaźnić?
 Zajęcia dzieci od 6 do 10 r.ż. | Liczba miejsc ograniczona | Pierwsze spotkanie 26 września 2021 roku, godz. 11:00 | Czas trwania zajęć – 1h | Koszt jednego spotkania – 15 zł/dziecko | W ramach zakupionego biletu dziecko może przyjść z jednym opiekunem | Prowadząca – Malina Barcikowska
 Przekonajmy się już podczas pierwszego przeplatanego zabawami spotkania, na którym wspólnie pomyślimy nad tym, co to jest CZAS!
Harmonogram spotkań:
26 września – Czas
24 październik – Ja
28 listopada – Język
12 grudnia – dobro
16 stycznia – piękno
27 luty – sen
20 marca – prawda
24 kwietnia -zwierzęta
15 maja – kłamstwo
12 czerwca – wolność
 Każde warsztaty będą oparte na rozmowie oraz zabawach stymulujących kreatywne myślenie i dziecięcą twórczość. Informacje o poszczególnych spotkaniach pojawiać się będą w zakładce WYDARZENIA.
 Zajęcia poprowadzi Malina Barcikowska – absolwentka filozofii, animatorka kultury. Czynnie zajmuje się popularyzacją filozofii wśród dzieci i młodzieży. Członkini Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.
Skip to content