Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki

Opublikowano: 2 grudnia 2019 r.

Data i czas
4 grudnia 2019 r. (środa)
18:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

Poznajcie kraj, w którym policja poszukuje zaginionego Słońca, mieszkańcy świętują Dzień Porażki i w którym nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Tu cisza jest formą komunikowania się, w pracy można chodzić bez butów, a smak cukierków salmiakki zna (i uwielbia!) każdy.

Podczas spotkania dowiecie się również:

  • dlaczego w języku Suomi nie ma czasu przyszłego za to w kraju Suomi jest tyle domków letniskowych?
  • czy wszyscy ludzie wynajmujący tu mieszkanie oraz ci, którzy nadmiernie gestykulują, są podejrzani?
  • i czy to prawda, że Finowie nie piją w styczniu, a umowy biznesowe zawierane przez nich w saunie są najtrwalsze na świecie?

O Finlandii opowie nasz gość – Aleksandra Michta-Juntunen, autorka książki reporterskiej „Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki”.

Aleksandra Michta-Juntunen, absolwentka politologii oraz zarządzania z językami obcymi. Zajmuje się rozwojem edukacji zawodowej w Finlandii oraz tłumaczeniami.

Od ponad dziesięciu lat mieszka w Helsinkach, jednak zanim zapuściła korzenie w Finlandii mieszkała na Litwie, w Norwegii i Hongkongu. Kolekcjonerka fińskich tłumaczeń literatury polskiej oraz pasjonatka dobrej kuchni.

Od czterech lat prowadzi blog Fińskie smaki , na którym publikuje autentyczne przepisy kuchni fińskiej, opisuje tradycje kulinarne oraz ciekawostki związane z Finlandią i jej mieszkańcami. Kuchnię fińską ceni za prostotę, a za najlepszy fiński smak uznaje tradycyjny żytni chleb. Wielbicielka fińskiej sauny oraz długich spacerów.

Podczas spotkania w Książnica Kopernikańska w Toruniu (Słowackiego 8) zaprezentuje swoją książkę reporterską „Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki”. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Skip to content