Fraktale#3: Into The Light – Bartosz Dziadosz

Opublikowano: 9 września 2020 r.

Data i czas
11 września 2020 r. (piątek)
20:30–23:30

Lokalizacja
Kulturhauz (ul. Poniatowskiego 5)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

Bartosz Dziadosz jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. W swoich kompozycjach łączy ze sobą gatunki muzyczne takich jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical.
W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Wydawał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie, między innymi w Japonii, Francji czy USA. Kolaboruje z artystami z różnych zakątków świata oraz z polskim artystą Tomaszem Mreńcą. Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm.
Brał też udział w wielu kompilacja charytatywnych, gdzie znalazł się u boku takich artystów jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm, Future Sound Of London, itd. Oprócz Polski, koncertował również w Rosji, Anglii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Rumunii, Grecji, Litwie, itd.
Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych. Ma za sobą ponad 20 spektakli teatralnych do których komponował muzykę. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie. Skomponował także muzykę do spektaklu „Nie Ma” w formie Teatru Telewizji wyprodukowanego przez WFDiF. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych „Wszystko o mojej matce” (Transfer 2016 – główna nagroda przyznawana przez Radio Kraków) i „Moja podróż do Rosji”, które zostało wydane w formie płyty CD jako dodatek do Krytyki Politycznej.
Obecnie współpracuje z Tomkiem Śpiewakiem, Wiktorem Rubinem i na stałe z Michałem Borczuchem, z którym zrobił kilkanaście spektakli w najważniejszych polskich teatrach – Teatr Nowy, Teatr Studio i TR w Warszawie. 2 lata z rzędu jego projekty otrzymały nagrody Grand Prix na najważniejszym polskim festiwalu teatralnym- Boska Komedia za spektakle „Apokalipsa” i „Wszystko o mojej matce”. 18 września 2018 spektakl „Wszystko o mojej matce” miał swoją premierę w TVP Kultura.
Brał udział w projekcie „Do ostatniego drzewa”, który miał na celu zaprzestanie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Projekt ten przełożył się na wiele sukcesów, m.in. 13 lwów w Cannes (3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych).
Od września 2018 roku Bartosz Dziadosz przynależy do kreatywnej grupy „Bluebird artists” która reprezentuje twórców ze świata filmu i reklamy. To kreatywny kolekty tworzony zarówno przez doświadczonych artystów, jak i rozwijające się talenty.
Linki:
https://pleq.bandcamp.com
https://soundcloud.com/bartoszdziadosz

https://web.facebook.com/Pleq.Artist/
Link do wytwórni której jest kuratorem:
https://dronarivm.bandcamp.com
****************************************************************
Działanie współfinansowane ze środków budżetu samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
****************************************************************
Zapraszamy!!
Uwaga! Ilość osób limitowana
Wstęp: 10,00 ZŁO
Bilety, rezerwacje: kulturhauz@gmail.com
Skip to content