Gabinet – Das Kabinett

Opublikowano: 4 stycznia 2021 r.

Data i czas
6 listopada 2020 r. (piątek) – 28 lutego 2021 r. (niedziela)
00:00

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Instalacja multimedialna w kontenerach na Bulwarze Sztuki CSW poświęcona filmowi niememu „Gabinet doktora Caligari” z okazji 100-lecia jego premiery. Zawiera w sobie serię prezentowanych na monitorach materiałów filmowych, poświęconych filmowi oraz epoce, w jakiej powstał, a także współczesną interpretację tego dzieła dokonaną przez polskich artystów malarzy: prof. Zdzisława Nitkę i Eugeniusza Minciela. Ważną częścią kontenerowej instalacji jest multimedialna rzeźba Cezara w skrzyni, wykonana przez warszawskiego rzeźbiarza Sylwestra Ambroziaka.

W środkowej części instalacji zaprezentowany zostanie film wolumetryczny „Sen Cezara” w wersji 2D. Dzieło zostało wyprodukowane na zlecenie Goethe-Institut w firmie UFA X w Babelsbergu k. Poczdamu pod Berlinem. W role Cezara i doktora Caligariego wcielili się znani polscy aktorzy: Arkadiusz Jakubik i Jakub Gierszał.

W ostatniej części instalacji urządzone zostanie mini kino, gdzie wyświetlana będzie odrestaurowana wersja klasycznego „Gabinetu doktora Caligari”.

Materiały online można oglądać na: www.zwiedzaj.csw.torun.pl

Data: 06.11.2020 17:00 — 28.02.2021 00:00
Skip to content