Galeria Proscenium: Fotografia subiektywna – wernisaż B1

Opublikowano: 12 stycznia 2022 r.

Data i czas
20 stycznia 2022 r. (czwartek) – 28 lutego 2022 r. (poniedziałek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Teatr Muzyczny (ul. Żeglarska 8)

Kategorie

Organizator
Teatr Muzyczny

Wczytuję mapę...

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza do Galerii Proscenium w Pałacu Dąmbskich!
Grupa B1 to dwóch ciechocińskich fotografów – Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym” odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia własnego, indywidualnego. Poprzez swoje prace, przedstawiają obrazy nierzeczywiste, nie będące wycinkiem rzeczywistości, a raczej obrazy, które przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…
Piotr Komosiński – rocznik ’76. Absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.
Krzysztof Gałązka – rocznik ’84. Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno białej ale nie obcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.
Wydarzenie bezpłatne.
Skip to content