Gdy Trzej Królowie | e-Warsztaty dla dzieci

Opublikowano: 23 grudnia 2020 r.

Data i czas
6 stycznia 2021 r. (środa)
18:00–18:40

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Gdy Trzej Królowie podążali, za Gwiazdą Betlejemską wiedzieli, że doprowadzi ich ona do Króla większego od nich samych. Nie miał on bogactw ani królestwa, był wyjątkowy.
Na e-warsztatach z okazji święta Trzech Króli porozmawiamy o wizycie Królów u nowo narodzonego Jezusa, ich darach i przyczynach, dla których wyruszyli w drogę. Zastanowimy się, jak królowie mogli wyglądać oraz w co mogli być ubrani.
Następnie każdy z Was samodzielnie stworzy wspaniałą koronę – symbol królewskiej władzy. W ostatniej części warsztatów zastanowimy się, co mógłby Jezusowi podarować współczesny król i w jaki sposób przybyłby on do Betlejem.
Na warsztaty przygotujcie: kartkę A3 z brystolu lub bloku technicznego, klej, pisaki / pastele olejne / kredki, ołówek, odrobinę kolorowej krepy, nożyczki i gumkę.
Pamiętajcie jednak, że to Wy decydujecie, jak ozdobiona będzie Wasza korona.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 r.ż.
Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza Google lub pod adresem: monika@artus.torun.pl – w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Posługujemy się programem Zoom.
Zajęcia poprowadzi dla Waszych dzieci Monika Ratajczyk – edukatorka i animatorka kultury.
Skip to content