Grace i Gloria | Spektakl | Artus Festival

Opublikowano: 14 lipca 2022 r.

Data i czas
15 lipca 2022 r. (piątek)
18:00–19:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
FestiwaleSpektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

🎭 Koncerty, spotkania autorskie, warsztaty. Jeśli myśleliście, że Artus Festiwal jest wyłącznym świętem melomanów, miłośników kina, czy literatury – odsłaniamy kurtynę i ujawniamy kolejne wydarzenie! Dla wszystkich miłośników teatru na artusowej scenie zagoszczą Stanisława Celińska oraz Lucyna Malec w brawurowej inscenizacji „Grace i Gloria” Bogdana Augustyniaka!
🎭 „Grace i Gloria” jest barwną, a zarazem przejmującą opowieścią o dwóch dojrzałych kobietach. Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro, choć poznajemy ją, kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę. Kreacja Glorii potwierdza zasadę, że rasowa aktorka ma wiele twarzy, a rutyna w repertuarze komicznym nie przeszkadza w sprawnym, prowadzeniu postaci dramatycznej. Komediowe wyczucie aktorek odkrywa wiele humoru w tej pozornie tylko niezabawnej historii. Psychologiczne studium skrajnie odmiennych bohaterek dotyka trudnych tematów przemijania, przełamanych groteskowymi wstawkami i zaskakującymi zwrotami akcji.
🎭 Refleksyjność i groteska, melancholia i śmiech – choć są to z pozoru niepasujące do siebie emocje, potrafią grać w te same karty. O czym przekonamy się o tym już 15 lipca 2022 roku podczas spektaklu „Grace i Gloria”!
🎭 Bilety: I pula – 49 zł, II pula – 59 zł, III pula – 69 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona
https://artus.torun.pl/…/artus-festival-2022-grace-i…/
🎭Spektakl został przygotowany z okazji jubileuszu pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej
🎭 Autor sztuki – Tom Ziegler, reżyseria – Bogdan Augustyniak, muzyka – Jerzy Satanowski, scenografia – Jerzy Rudzki, obsada – Stanisława Celińska i Lucyna Malec, Produkcja – Produkcje Joanna Cywińśka.
Stanisława Celińska – aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych oraz wokalistka. Absolwentka wydziału aktorskiego warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie” (1970). Dwukrotna laureatka Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece w filmach Pieniądze to nie wszystko (2001) i Joanna (2010). Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym, Nowym, Dramatycznym, Studio i Kwadrat, a także Teatrze Nowym w Poznaniu. Wielokrotna uczestniczka Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album „Atramentowa”. Laureatka Fryderyka 2019 w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”.
Lucyna Malec – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna oraz dubbingowa. Od 1989 roku związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Debiutowała w serialach telewizyjnych „W labiryncie” i „Czterdziestolatku”. Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie Komiczny Odcinek Cykliczny oraz rola w sitcomie „Bulionerzy”. Członkini zespołu T-raperzy znad Wisły.
———-
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz,
TV Toruń,
Radio GRA,
Oto Toruń,
Tylko Toruń,
Poza Toruń
Sponsor Główny Festiwalu:
PGE Toruń S.A.
Sponsorzy:
Nova Trading
Polanica Broker
Rossmann
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Skip to content