Historia mody online: Wakacyjny luz. Stroje sportowo-rekreacyjne

Opublikowano: 9 lipca 2020 r.

Data i czas
14 lipca 2020 r. (wtorek)
18:00–19:00

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

WAKACYJNY LUZ #1 Stroje sportowo-rekreacyjne
14.07. (wtorek), godz. 18.00
Transmisja odbędzie się na profilu Centrum Literatury CSW
Link do transmisji zostanie udostępniony także w wydarzeniu, w momencie rozpoczęcia spotkania.
Intensywny rozwój sportu pod koniec XIX wieku i tworzenie Międzynarodowych Federacji Sportowych (łyżwiarskiej, gimnastycznej, pływackiej, lekkoatletycznej itp.) pociągnął za sobą kreatywność w dziedzinie projektowania strojów, w których sporty te można było uprawiać.
Pierwsze stroje sportowe, to stroje do gry w tenisa, pływania czy jazdy na łyżwach. Organizacja Igrzysk Olimpijskich i innych imprez sportowych upowszechniła ten styl w życiu codziennym. Na przykład uciążliwe w jeździe na rowerze spódnice zaczęto zastępować spodniami – szerokimi pumpami, które nie wyglądały jak dzisiejsze spodnie, ale umożliwiały swobodna jazdę.
Prowadzenie: Magdalena Bialic
Historyk sztuki, kostiumolog, edukator, wykładowca. Pisała m.in. dla „Spotkań z Zabytkami”, „Rowertour”, „Kwartalnika Historii i Kultury Materialnej”, dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”, felietony dla Zwierciadlo.pl w ramach cyklu „Historia mody”, publikowała w pracach zbiorowych. Autorka książki o historii mody tenisowej „Koszulka z krokodylem, czyli o historii strojów tenisowych” (2014).
Skip to content