Historia Polskiej Sztuki dla kum kumów- nowe kierunki

Opublikowano: 14 sierpnia 2020 r.

Data i czas
24 sierpnia 2020 r. (poniedziałek)
14:00–15:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Historia polskiej sztuki dla kum kumów to projekt z zakresu edukacji kulturalnej i prorodzinnej dla dzieci kumatych, zadających pytania i nieustannie dziwiących się temu, jaki jest świat. Nowe kierunki – to zajęcia podsumowujące cykl 5 spotkań, wokół dzieła zapisanego w znaczący sposób w Historii Polskiej Sztuki.
Odbiorcami bezpośrednimi przedsięwzięcia są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich opiekunowie, rodzice, krewni.
Na tych zajęciach zastanowimy się, dlaczego sztuka zmieniała się tak bardzo? Dlaczego inaczej wyglądała kiedyś, a dlaczego wygląda tak teraz?
Porozmawiamy o nowych kierunkach i zjawiska w sztuce Polskiej 2. poł. XX w. O sztuce kinetycznej, op-art, minimal-art, happening, konceptualnej czy land art’ach. Może wymyślimy nową sztukę? Będziemy dużo pracować w dialogu i rozbudzając wyobraźnię. Szczególnie przyjrzymy się bliżej sztuce ziemi – land art’om i poprzez naturę spróbujemy odpowiedzieć na zagadnienia związane z komunikacją.
Jakie dzieło omówimy? Dowiecie się na zajęciach.
Na zajęciach uczestnicy mogą odkryć tajemnicę sztuki, zrozumieć, jaka była kiedyś i dlaczego tak bardzo zmieniła się ostatnio. Podstawową wiedzę z zakresu Historii Polskiej Sztuki łączymy z pracą plastyczną. Zajęcia dają dużo twórczej swobody, inspirują do ciągłego kontaktu ze sztuką i do podejmowania nowych, twórczych eksperymentów.

– zajęcia są nieodpłatne,
– odbywają się online poprzez zoom’e program do wideokonferencji (którego nie musicie ściągać, trzeba mieć tylko sprawny mikrofon i kamerkę).
Zapisy przez maila: olastrzelec@interia.pl w temacie wpisując: HPS – nowe kierunki.

W mailu zwrotnym dostaniecie link do spotkania i pomocne informacje.
Co będzie potrzebne: to co znajdziecie podczas spaceru np. kamienie, patyki, szyszki, liście.

Prowadzący:
Aleksandra Strzelec – mama Franka, edukatorka, magister sztuki, architekt krajobrazu.
Franek- przedszkolak z grupy starszaków.

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.
Skip to content